Korona Kielce rozpoczyna rundę wiosenną PKO BP Ekstraklasy

Po blisku dwóch miesiącach przerwy do walki o ligowe punkty wracają piłkarze Korony Kielce. Żółto-czerwoni na inaugurację wiosny zmierzą się na Suzuki Arenie z Łódzkim Klubem Sportowym. Początek meczu w poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 19:00.

Koroniarze mają obecnie na swoim koncie 18 punktów. Żółto-Czerwoni na zakończenie ubiegłego roku przegrali z Rakowem Częstochowa (0:1), zremisowali z aktualnym liderem rozgrywek Śląskiem Wrocław (0:0) oraz awansowali do ćwierćfinału Fortuny Pucharu Polski, pokonując na własnym terenie w dogrywce Legię Warszawa (2:1).

- Jesteśmy gotowi. Ten tydzień jest bardzo ważny. Czuć emocje i "smaczek" meczu. W zespole widać determinację. Wiemy, jak chcemy zacząć i jaki mamy cel na tę rundę! - powiedział trener Kamil Kuzera.

ŁKS Łódź zajmuje ostatnie 18. miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Piotra Stokowca zanotował 2 zwycięstwa, 4 remisy i 12 porażek, co przekłada się na 10 oczek w dziewiętnastu spotkaniach. W trzech ostatnich spotkaniach przed przerwą zimową łodzianie zdobyli łącznie dwa punkty - remisując z Ruchem Chorzów i Legią Warszawa (1:1) oraz ulegli ekipie Zagłębia Lubin (0:2).

- Tego meczu nie traktowałbym z perspektywy grania z ostatnią drużyną. Nowa runda to nowe rozdanie - każdy zaczyna od zera - dodał na konferencji trener Kamil Kuzera.

Poniedziałkowe starcie, to dobra okazja do rewanżu za spotkanie, które było rozegrane w ramach 3. kolejki. Koroniarze przegrali wtedy na stadionie rywali po zwycięskim trafieniu w 99. minucie meczu dla ŁKS-u Łódź.

- Nie ukrywam, że mi przerwa się dłużyła, nie mogłem się doczekać pierwszego meczu. Musimy być zespołem zdeterminowanym - walczyć o każdy punkt, o każdą piłkę - powiedział kapitan Miłosz Trojak.

Dotychczas Złocisto-Krwiści mierzyli się 16 razy z drużyną z Łodzi, notując przy tym siedem zwycięstw, trzy remisy i 6 porażek. Bilans bramkowy pomiędzy drużynami to 20-20. Najlepszymi strzelcami ekipy Rycerzy Wiosny w rundzie jesiennej byli są egzekwo Dani Ramírez oraz Kay Tejan, którzy dla swojej drużyny zdobyli po 3 trafienia.