Korona zaczyna sezon 2023/24

W spotkaniu inaugurującym sezon 2023/2024 Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie zespół Śląska Wrocław. Pierwszy gwizdek na Ściegiennego wybrzmi 24 lipca br. o godzinie 19:00.

Wystartował sezon 2023/24 PKO BP Ekstraklasy. Na jego inaugurację Korona Kielce zmierzy się z drużyną Śląska Wrocław. Kielczanie po udanym końcu ubiegłej kampanii będą chcieli kontynuować dobrą grę. Śląsk, który do końca drżał o utrzymanie chce się zaś zdecydowanie poprawić.

- Z materiałów, które zebraliśmy i przeanalizowaliśmy wiemy, że na pewno będzie to inny Śląsk od tego, który oglądaliśmy w poprzedniej rundzie. Jest zespołem lepiej zorganizowanym, bardziej głodnym. Na pewno nie będzie to proste spotkanie. Szykujemy się najlepiej, jak możemy – mówił na przedsezonowej konferencji trener Kamil Kuzera.

W poprzednim sezonie Żółto-Czerwoni mierzyli się z drużyną z Dolnego Śląska dwukrotnie. W spotkaniu na Suzuki Arenie Koroniarze zwyciężyli 3:1, natomiast w meczu wyjazdowym drużyny podzieliły się punktami (1:1).

- Jesteśmy świadomi, że musimy punktować od pierwszej kolejki. Dla nas to najważniejsze. Został utrzymany przepis o młodzieżowcu, który musimy realizować. Jest przestrzeń do zagospodarowania. Zespół jest świadomy, jaki ogrom pracy kosztowała go poprzednia runda, jaki był poziom stresu. Wiem, że mam mocniejszy zespół, bardziej świadomy. Wiem, ile rzeczy przepracowaliśmy, które elementy gry dawały nam punkty, w których musimy być lepsi. Aby się rozwijać, musimy proponować nowe rzeczy. Jest pozytywny ból głowy i dobre nastawienie do sezonu – dodaje szkoleniowiec Złocisto-Krwistych.

Początek spotkania Korona Kielce – Śląsk Wrocław w poniedziałek, 24 lipca o godzinie 19:00.

Powrót na początek strony