Koronawirus - zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 podejmuje kolejne działania profilaktyczne, mające przeciwdziałać zagrożeniu.

Wzorem innych miast - od dziś 12 marca 2020 r. do odwołania, wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach komunikacji miejskiej. Ponadto, wydzielona zostanie specjalna strefa w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz siedzeń. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie - strefa zostanie oklejona taśmą wraz z kartą informującą.

W związku z zaistniałą sytuacją zakup biletów możliwy jest również za pośrednictwem aplikacji mobilnych na telefony komórkowe (moBILET, mPay, SkyCash) oraz w biletomatach, znajdujących się w pojazdach lub na wybranych przystankach. W przypadku biletów okresowych zaleca się ich zakup za pośrednictwem internetu lub w automacie na przystanku.

Jednocześnie ZTM rekomenduje ograniczenie osobistych wizyt w Punkcie Obsługi Pasażera oraz w Punktach Sprzedaży Biletów.W przypadku konieczności załatwienia spraw w w/w placówkach zachęcamy do skorzystania z drogi elektronicznej bądź telefonicznej.

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach i na uczelniach od poniedziałku 16 marca 2020 roku do odwołania wprowadzone zostaną następujące ograniczenia w komunikacji miejskiej:

  • autobusy linii 30, 34, 35 oraz 46 będą kursowały ze zmniejszoną częstotliwością, jak w ferie,
  • kursowanie autobusów linii 55 zostaje zawieszone.

Powrót na początek strony