Kosmiczny Fotel i kilkadziesiąt fantastycznych książek ma nowych właścicieli

Czytelnicze wojaże w wyjątkowym fotelu już wkrótce będą odbywać uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Starachowicach i podopieczni Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Akademia Kwadrat”. To właśnie ta placówka zwyciężyła w internetowej licytacji Kosmicznego Fotela do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Unikatowy zestaw przekazały na licytację Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jerzego Pilcha.

Jak powiedziała Małgorzata Krawczyk, dyr. szkoły, przedszkola i żłobka w Starachowicach, placówka co roku włącza się w finał WOŚP. Tym razem zdecydowano, że weźmie udział w licytacji.

-  Zależało nam, żeby to było coś z województwa świętokrzyskiego. Fotel Teatru „Kubuś” i książki były bezkonkurencyjną ofertą. Czytelnictwo promujemy wśród naszych dzieciaków od najmłodszych lat, a takie wyjątkowe siedzisko z pewnością nam w tym pomoże. Uczniowie już chcą wpisywać się na listę, kto pierwszy będzie czytał w fotelu – podkreśla Małgorzata Krawczyk.

Jej słowa potwierdzają uczniowie. Julian zapewnił, że nie raz przeczyta w tym jedynym we Wszechświecie fotelu jakąś książkę przygodową, bo takie lubi najbardziej. Pola, Hania i Kuba byli zgodni, że wygląda na wygodny, żeby podróżować w nim po świecie literatury.

Fotel stanie na korytarzu w szkole w specjalnym kąciku do czytania. A ponieważ w zestawie są także książki dla dorosłych, to jak zapewniła dyrektorka szkoły, także rodzice uczniów będą mogli z nich korzystać.

- Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udaje się łączyć pokolenia, dlatego bierzemy w niej udział od lat. Jednocześnie możemy pochwalić się „Kubusiem”, który też stara się wszystkich łączyć – mówi Piotr Bogusław Jędrzejczak, dyr. Teatru Lalki i Aktora.

- Książki mają magiczną moc. Zachęcam Was do czytania, żebyście dzięki temu byli szczęśliwsi i z optymizmem patrzyli na otaczającą Was rzeczywistość – zwracała się do uczniów szkoły ze Starachowic Anna Żmudzińska, dyr. Biblioteki Miejskiej.

Placówka otrzymała Certyfikat potwierdzający autentyczność i wyjątkowość Fotela do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych.

Szkoła wylicytowała fotel za 550 zł.

Fotel był kostiumem w spektaklu „Kosmiczna sprawa”.

Powrót na początek strony