„Koszulka dla żołnierza”. Zbiórka odzieży dla szpitali w Ukrainie

Miasto Kielce chce wesprzeć działania Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód i ukraińskiej fundacji Podilska Gromaga organizujących zbiórkę odzieży dla szpitali w Ukrainie, udzielających pomocy rannym żołnierzom. Zbiórka dotyczy rzeczy używanych, ale czystych i w dobrym stanie.

W zbiórce chodzi o t-shirty, bawełniane podkoszulki, bawełniane spodnie dresowe, bieliznę termiczną itp. Tego typu odzież najczęściej wykorzystywana jest przez personel medyczny opiekujący się rannymi żołnierzami z pola walki. Co ważne zbiórka dotyczy przede wszystkim rzeczy używanych, ale czystych i w dobrym stanie.

Osoby chętne do włączenia się w zbiórkę mogą przekazywać odzież do: Centrum Pomocy Uchodźcom, przy ul. Żeromskiego 20/24a od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. Zbiórka prowadzona będzie od 10 do 22 listopada 2023 r. Osoba do kontaktu Małgorzata Wykrota tel. 48 41 361 06 80. Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, pełnomocnik Prezydenta Kielc do spraw działań miasta na rzecz obywateli Ukrainy tel. 48 511 976 374.

Okazją do przekazania odzieży stronie ukraińskiej, a przez to wyrazu humanitarnego wsparcia Ukraińców będzie obecność podolskiej delegacji w dniach 19-23 listopada w Kielcach w związku z udziałem w konferencji „Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa”.

 

Powrót na początek strony