Koszykówka uliczna na Placu Artystów. Startuje Kielce Challenge 3x3

W najbliższy weekend w centrum miasta odbędzie się turniej koszykówki „Kielce Challenge 3x3”. Ta najstarsza tego typu impreza w województwie świętokrzyskim powraca po przerwie pandemicznej, wcześniej odbywała się pod nazwą - Kielce Streetball Challenge. Celem rozgrywek jest szeroka popularyzacja koszykówki ulicznej wśród dzieci i młodzieży.

W sobotę, 23 lipca od godz. 11.00 na Placu Artystów w Kielcach do rywalizacji  o najlepszą drużynę na ziemi świętokrzyskiej przystąpią zespoły w kategorii OPEN. Oprócz  lokalnych zespołów udział zadeklarowały min. drużyny z Zamościa, Gdańska, Rzeszowa, Warszawy.

Dzień później w niedziele rozgrywki odbędą się w kategoriach młodzieżowych.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenia odbędą się  w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytnia 1 w Kielcach.

Wstęp wolny.

Organizatorem rozgrywek jest Świętokrzyski Okręgowy Związek Koszykówki przy współpracy z Miastem Kielce, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Marszałkowskim.