Kreatywnie i bardzo aktywnie na II Festiwalu Wiatru

Atrakcyjne pokazy, konkursy czy rozgrywki sportowe - to tylko niektóre z propozycji II Festiwalu Wiatru. W tym roku odbędzie się w dniach 16 - 25 września. Będzie w czym wybierać! W wydarzenie, organizowane przez Miasto Kielce, włączyło się aż 30 partnerów.

Wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia, zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie fotograficznym „Wiecz(trz)ne Kielce” (https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru#konkurs-foto).  Konkurs ma formułę otwartą, a zgłaszane fotografie powinny być autorską interpretacją tytułu konkursu. Mogą zawierać np. fragmenty miejskiej architektury, zabytki czy elementy przyrody. Wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 18 września 2022 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (vouchery).

Rok temu podczas Festiwalu Wiatru wielkim powodzeniem cieszył się konkurs na „Najbardziej efektowny wiatrak”, w którym wzięło udział ponad 300 dzieci. Teraz grupom z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic środowiskowych oraz domów kultury w Kielcach proponujemy konkurs na „Najbardziej Spektakularny Latawiec” (https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru#konkurs-latawiec). To zadanie, które pobudzi wyobraźnię, a w efekcie powstaną piękne i fantazyjne prace. Zgłoszenia należy przesłać do 14 września 2022 r. do Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Latawce zostaną zaprezentowane podczas uroczystego finału - 23 września na Rynku w Kielcach. Na najlepszych czekają Puchary Prezydenta Kielc.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na wykład pt. „Zdarzenia ekstremalne i ponadprzeciętne z udziałem wiatru”, który odbędzie się 22 września  na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Uczestnicy będą mogli ponadto poznać atrakcje znajdujące się w kompleksie Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK, takie jak rafa koralowa, obserwatorium astronomiczne czy mobilne laboratorium. Obowiązują zapisy, zgłoszenia przyjmowane są  do 16 września na adres: promocja@ujk.edu.pl.

W programie II Festiwalu Wiatru nie mogło zabraknąć imprez sportowych. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w zaplanowanych na 21 września zawodach, które odbędą się na obiektach sportowych Politechniki Świętokrzyskiej. „Lekkoatletyka z Wiatrem” w konkurencjach indywidualnych i klasyfikacji wielobojowej oraz turniej w piłce nożnej „Wysokie Loty” -  to propozycje, na które trzeba się zgłosić do 16.09.2022 r. na adres idebski@tu.kielce.pl.

Kolejna impreza, to „Dzień z Łukiem” - Łucznicze Zawody Sportowe o Puchar Prezydenta Kielc, które odbędą się 22 września 2022 r. na terenie Klubu Sportowego Stella. Rywalizacja będzie się odbywać w grupach zaawansowanych i początkujących wśród dziewcząt i chłopców. Zgłoszenia do zawodów należy nadsyłać do 20.09.2022 r. na adres e-mail: klubsportowystella@gmail.com

24 września na Zalewie Kieleckim odbędzie się Festyn rodzinny pt. „Wiatr w żagle”. Wśród wielu atrakcji: animacje, konkursy i pokazy oraz regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc (12.00 - 15.00). A od godz. 15.00 HOLI - Święto Kolorów. Kielce znalazły się na trasie robiącego furorę na całym świecie festiwalu z proszkami Holi.

Zapraszamy do udziału w imprezach!

Szczegółowe informacje dotyczące II edycji „Festiwalu Wiatru” są zamieszczone na stronie internetowej https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru.

Kielce-Festiwal-Wiatru-Konkurs-fotograficzny-Nagrody-1.PNGKielce-Festiwal-Wiatru-Konkurs-fotograficzny-Nagrody-1.PNG

Powrót na początek strony