Kreatywnie i kolorowo podczas festynu na teatralnym podwórku

Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 5 czerwca na podwórku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Niezwykła, kreatywna i kolorowa podróż najdłuższym pociągiem świata odbyła się w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez aktorów, plastyków, muzyków i policjantów.

Warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, konkursy z nagrodami, fotobudka, wata cukrowa, historyczny saturator z kielecką kranówką i wiele innych propozycji na spędzenie niedzielnego popołudnia przygotował kielecki „Kubuś”.

W programie wydarzenia był m.in. plener malarski z plastykami Kamilem Dudzicem i Michałem Lachem, warsztaty teatralno - muzyczne z Rafałem Iwańskim oraz konkursy na piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” i najciekawsze ogłoszenie przez megafon.

Dodatkowo uczestnicy mogli zobaczyć występ Studia Pantomimy „Praca w toku” z KCK, wziąć udział w warsztatach pantomimy z Ewą Lubacz i Andrzejem Kubą Sielskim i wysłuchać akustycznego koncertu Kubusiowych piosenek w wykonaniu muzyków: Wojciech Lipiński – gitara basowa, gitara elektryczna, Jakub Nowak - perkusja, Piotr Sitkowski – instrumenty klawiszowe, gitara basowa oraz aktorów TLiA „Kubuś”.

Oprócz tego przygotowano warsztaty profilaktyczne z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach i WORD Kielce. Chętni mogli wziąć udział w konkursach, zabawach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na policyjnym motocyklu i w radiowozie.

Powrót na początek strony