Kto da więcej? Licytacja dzika skarbonki z Instytutu Dizajnu

Kup dzika i wspieraj WOŚP. Do tej pory Zofia witała gości Instytutu Dizajnu, teraz ceramiczny dzik powalczy o duże pieniądze, które pomogą w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci. Na fanpage’u ID ruszyła licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcja potrwa do niedzieli, 30 stycznia włącznie.

Dzik, ważący 25 kg został wykonany przez Martę Dachowską w pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Ogromna skarbonka wita gości, a także służy do przekazywania sugestii i opinii dotyczących wystaw odbywających się w Instytucie. Specjalnie na licytację postać dzika otrzymała żółte okulary w kształcie serca. To symboliczne nawiązanie do kolorystyki ID oraz celu tegorocznej zbiórki WOŚP, czyli zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Licytacja dzika skarbonki odbywa się na fanpage’u Instytutu Dizajnu i potrwa do dnia finału WOŚP, 30 stycznia 2022 roku. Organizatorem aukcji charytatywnej jest Wzgórze Zamkowe. Zgodnie z regulaminem licytujący zostawiają w komentarzach jedynie proponowaną cenę za przedmiot, jednak wyższą niż kwota wymieniona przez poprzedzających go uczestników. 

- Ręcznie lepiona rzeźba z gliny szamotowej powstała w ubiegłym roku, praca nad projektem zajęła tydzień, a przez ponad miesiąc schła zanim trafiła do pieca, największego jakim dysponuje Instytut Dizajnu. Na podstawie odlewu tej rzeźby w przyszłości powstanie podobna – mówi Marta Dachowska, autorka projektu.

Powrót na początek strony