Kulturalno-rozrywkowe propozycje na Dzień Kobiet w Kielcach

kobieta na obrazie
Muzeum Narodowe w Kielcach

Nowe wystawy, spektakle, koncerty, warsztaty oraz ciekawe spotkania czekają na kielczan z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Kulturalno-rozrywkowe propozycje wypełniają nie tylko 8 marca.

Miejska Biblioteka Publiczna im J. Pilcha w Kielcach zaprasza w piątek 8 marca o godz. 10 na spotkanie z Karoliną Wilczyńską, autorką poczytnych powieści obyczajowych, którymi zdobyła serca wielu czytelników. Pisarka będzie gościem Domu Pomocy Społecznej im. F. Malskiej w Kielcach. Wstęp wolny.

Natomiast w Filii nr 9 MBP przy ul. Okrzei w piątek 8 marca, o godz. 17.30 koncert pt. „Tajemnicą jest kobieta” zagra znany kielecki zespół Dobroband. Będzie to niepowtarzalna okazja do obcowania z literaturą przy dźwiękach nastrojowej muzyki. Wstęp wolny.

W Punkcie Promocji Kielc w piątek 8 marca o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy „W ciszy. Twórczość Agnieszki Łuczyńskiej”. Na wystawie będą prezentowane prace malarskie w technice akrylowej - pejzaż, portret i rzeźba ceramiczna. Wśród nich znajdzie się wiele zupełnie nowych, nigdzie dotąd niepokazywanych. Wstęp wolny.

W Domu Kultury Zameczek w piątek 8 marca o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy Anny Ewy Kosińskiej pt. „Miszmasz - Kobieco, Bajkowo z miłością”. Natomiast o godz. 18.45 zagra Piotr Restecki - wirtuoz gitary, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali gitarowych, a także autor setek kompozycji na gitarę akustyczną, wykonywanych przez gitarzystów na całym świecie. Wstęp wolny.

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza w piątek 8 marca o godz. 18 na spektakl „Związek otwarty” - jedną z najzabawniejszych komedii małżeńskich wszechczasów. Obsada: Ewelina Kudeń – Nowosielska (M jak miłość) i Bartłomiej Nowosielski (Teatr ATENEUM w Warszawie, M jak miłość).

Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach zaprasza w piątek 8 marca o godz. 19 na koncert symfoniczny grupy The Police. The Police to trio, które na przełomie lat 70. i 80. odnosiło światowe sukcesy. Nie zabraknie takich przebojów takich jak: Every Breath You Take, King Of Pain, Roxanne, Message In A Bottle, Bring On The Night, czy Walking On The Moon.

Teatr TeTaTeT zaprasza w piątek 8 marca o godz. 19 na Małą Scenę Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Prawda” w reż. Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego. To współczesna komedia małżeńska. Czwórka przyjaciół – dwie pary, przyjaźń, miłość, zdrada i kłamstwo.

9 marca

W weekend 9 oraz 10 marca o godz. 13 Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty, podczas których będzie można wykonać kule do kąpieli. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się nieco o historii kąpieli - od słynnych kąpieli Kleopatry w oślim mleku z miodem i płatkami róży, przez czasy Marii Antoniny, która jadła śniadania w wannie, po Mo Constantine, która stworzyła pierwsze kule do kąpieli. Nie zabraknie również naukowych ciekawostek, a także eksperymentów.

10 marca

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę 10 marca o godz. 17 na koncert zespół Dzień Dobry na Dzień Kobiet „Będziesz moją panią”. Bielski zespół „Dzień Dobry” to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, to co grają, określają mianem: Pozytywnej Akustycznej Fali.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w niedzielę 10 marca o godz. 12 na wykład pt. „Kobiety z naszej Galerii”, który będzie okazją do odkrycia historii kobiet uwiecznionych na obrazach znajdujących się w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Spotkanie poprowadzi Bożena Sabat. Wstęp bezpłatny.

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 10 marca o godz. 16 i 20 na spektakl komediowy „Kolejny wieczór kawalerski, czyli na gorącym uczynku”. To historia dwóch przyjaciół, prawników – Daniela i Jeremiego, którzy pod pretekstem prowadzenia biznesu wynajmują apartament w eleganckiej dzielnicy Londynu. Błąd w kalendarzu daje początek spektakularnemu wirowi wydarzeń, który wciąga bohaterów i publiczność z prędkością pędzącego geparda.