Kurczą się zasoby krwi

Lato to czas kiedy zapasy krwi w magazynach kurczą się szybciej niż zwykle. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje o oddawanie tego najcenniejszego daru życia.

Najgorzej wygląda sytuacja w przypadku grup A Rh-, B Rh+, B Rh- i 0 Rh-, ale stan pozostałych, oprócz AB Rh+, również jest niski.

Krew można oddawać codziennie, od poniedziałku do piątku oraz w soboty pracujące (najbliższa możliwość w sobotę, 16 lipca), w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 66 oraz oddziałach terenowych centrum. Rejestracja dawców odbywa się w godzinach wskazanych na stronie internetowej RCKiK.

Ponadto Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przez całe lato organizuje wakacyjną akcję. W każdy wtorek i piątek, do odwołania, Krwiodawcy otrzymają specjalną koszulkę.