Laureaci Loterii Podatkowej otrzymali nagrody

Uroczyste wręczenie voucherów zwycięzcom loterii podatkowej „Rozlicz PIT w Kielcach” odbyło się dziś w Urzędzie Miasta Kielce. Nagrody szczęśliwcom wręczył prezydent Kielc Bogdan Wenta, który pogratulował wszystkim wygranej.

W drugiej edycji loterii podatkowej „Rozlicz Pit w Kielcach” wzięło udział 2415 osób, w tym 123 zgłoszenia wpłynęły od osób po raz pierwszy rozliczających się w Kielcach. To więcej niż przed rokiem, gdy wszystkich zgłoszeń było 1180 (73 od nowych podatników).

Loteria podatkowa miała przede wszystkim zachęcić mieszkańców do rozliczania się w Kielcach i zwiększyć poczucie budowania wspólnoty samorządowej. Losowanie nagród odbyło się 6 czerwca br.

- Bardzo dziękuję Państwu za udział w loterii, ale przede wszystkim za to, że rozliczacie się w Kielcach. Szczególnie dziękuję tym z Państwa, którzy zrobili to po raz pierwszy - mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Do wzięcia udziału w loterii zachęcił mnie plakat zmieszczony na klatce schodowej w moim bloku. Lubię startować w konkursach, a wypełnianie formularzy nie stanowi dla mnie problemu. Cieszę się, że szczęście dopisało właśnie mnie. Nagrodę planuję przeinaczyć m.in. na cel charytatywny, na wydatki bieżące, rodzinę, a także na jakiś wyjazd - mówił Piotr Sobota, zwycięzca nagrody głównej.

W tym roku łączna pula nagród wyniosła 30 tys. zł. Wylosowano 10 nagród pieniężnych po 2 tys. zł, 5 dla nowych oraz 5 dla stałych podatników. Nowością była również nagroda główna o wartości 10 tys. zł.

Lista laureatów:

Nagroda główna - zwycięzca: Piotr Sobota
Nagroda dla obecnych podatników: Elżbieta Kojac, Magdalena Wieczorek, Karol Matyja, Mariusz Czechowski, Hubert Dojucki.
Nagroda dla nowych podatników: Yyulia Shkatula, Aliaksiej Puchko, Kamil Szostak (dwie osoby nie dopełniły wymogów formalnych).

Powrót na początek strony