Laureaci Loterii Podatkowej w Kielcach odebrali nagrody

W pierwszej edycji Loterii Podatkowej „Rozlicz Pit w Kielcach” wzięło udział blisko 1200 osób. Prawie 80 podatników zadeklarowało, że rozlicza się w naszym mieście po raz pierwszy. Na wygraną mieli szansę mieszkańcy, którzy w swojej deklaracji podatkowej wskazali jako miejsce zamieszkania Kielce. Pula nagród wynosiła 20 tys. zł.

Loteria podatkowa miała przede wszystkim zachęcić mieszkańców do rozliczania się w Kielcach i zwiększyć poczucie budowania wspólnoty samorządowej. Losowanie 10 nagród po 2 tys. zł odbyło się 30 maja br.

W środę, 22 czerwca zwycięzcy Loterii Podatkowej odebrali nagrody z rąk Prezydenta Kielc Bogdana Wenty, który pogratulował wszystkim wygranej.  

- Bardzo Państwu dziękuję za udział w Loterii, ale przede wszystkim za to, że rozliczacie się Państwo w Kielcach. Szczególnie dziękuję tym z Państwa, którzy zrobili to po raz pierwszy. Każdy nowy podatnik jak bardzo ważny dla Kielc. Wpływy z PIT wspierają miejski budżet. Dzięki tym środkom możemy inwestować w drogi, w edukację czy w komunikację publiczną. Im więcej pieniędzy trafi do miejskiego budżetu, tym więcej zadań poprawiających jakość życia mieszkańców możemy zrealizować – mówił Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zgodnie z regulaminem wylosowano 10 nagród pieniężnych o wartości 2 tys. zł. 5 dla nowych podatników oraz 5 dla obecnych. Łączna pula nagród to 20 tys. zł.

- Z pewnością możliwość zdobycia wygranej zachęca do rozliczania się w Kielcach. Loterię poleciła mi moja mama i była to bardzo spontaniczna decyzja. Byłam zaskoczona, że zostałam wylosowana. Nagroda to fajny dodatek do rozliczenia PIT-u, tym bardziej że po raz pierwszy zrobiłam to w Kielcach  – mówiła Pani Paulina Terelak.

Zaskoczony z nagrody był także Pan Norbert Borzęcki.

- Do wzięcia udziału w loterii zachęcił mnie post na Facebooku. Jestem zaskoczony wygraną. Myślę, że loteria wpłynie pozytywnie na promocję rozliczania się w Kielcach – mówił Pan Norbert Borzęcki.

Loteria podatkowa „Rozlicz PIT w Kielcach”, przeprowadzona w naszym mieście po raz pierwszy, wystartowała 28 marca. Była skierowana zarówno do nowych, jak i stałych podatników.

Do loterii mogli zgłosić się wszyscy mieszkańcy Kielc, którzy złożyli deklarację podatkową PIT za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Kielcach lub za pośrednictwem usługi e-PIT i wskazali w niej Miasto Kielce, jako swoje miejsce zamieszkania. Warunkiem udziału było prawidłowe zgłoszenie za pomocą formularza internetowego lub formularza papierowego od 28 marca br. do 15 maja br. 

Loterię w Kielcach zrealizowała firma Gratifica Promotions.

Powrót na początek strony