Laureaci loterii "Rozlicz PIT w Kielcach" wylosowani

We wtorek, 6 czerwca, w Urzędzie Miasta Kielce odbyło się losowanie w drugiej edycji Loterii Podatkowej „Rozlicz PIT w Kielcach”. W tym roku łączna pula nagród wyniosła 30 tys. zł. Wylosowano 10 nagród pieniężnych po 2 000 zł, 5 dla nowych oraz 5 dla stałych podatników. Nowością była również nagroda główna – 10 tys. zł.

Zgłoszenia do loterii przyjmowane były do 12 maja br. Zgłosić mogły się wszystkie osoby, które deklarację PIT za 2022 rok złożyły w jednym z Urzędów Skarbowych w Kielcach i jako miejsce zamieszkania podały nasze miasto.

- Zależy nam na tym byśmy razem budowali naszą wspólnotę samorządową. Chcemy by mieszkańcy byli emocjonalnie związani z miastem i jednocześnie czuli wdzięczność za angażowanie się w jego funkcjonowanie – przekonuje prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Prawie 40% podatku PIT trafia z powrotem do budżetu miasta. Dzięki temu możemy każdego dnia podejmować działania, które mają na celu poprawę jakości życia nas wszystkich.

Do drugiej edycji loterii podatkowej zgłosiło się 2415 osób w tym 123 zgłoszenia wpłynęły od osób po raz pierwszy rozliczających się w Kielcach. To więcej niż przed rokiem, gdy wszystkich zgłoszeń było 1180 (73 od nowych podatników).

- Cieszy nas, że w porównaniu do ubiegłego roku podwoiła się liczba osób biorących udział w loterii. Liczymy na to, że w kolejnych latach nadal będzie rosła, zarówno wśród obecnych podatników, jak również tych nowych, których gorąco zachęcamy by rozliczali się właśnie w Kielcach – mówi Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą, które koordynowało przebieg loterii.

Losowanie podzielono na trzy etapy – nagroda główna, nagroda dla osób po raz kolejny rozliczających się w Kielcach oraz nagroda dla nowych podatników. W pierwszym wybrano jednego laureata, zaś w pozostałych po pięć osób. Wylosowano również taką samą liczbę zgłoszeń rezerwowych, gdyby nie udało się skutecznie skontaktować z laureatami, w trybie przewidzianym w regulaminie loterii.

Losowanie przeprowadziły Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej UM Kielce oraz Iwona Zdziebłowska i Dorota Gułaś z firmy Premium Outdoor sp. z o.o. w Lublinie, która zrealizowała loterię.

Uroczyste wręczenie voucherów zwycięzcom loterii podatkowej „Rozlicz PIT w Kielcach” odbędzie się 27 czerwca w Urzędzie Miasta Kielce.

Lista wszystkich laureatów:

Nagroda Główna:

Zwycięzca: Piotr S.

Rezerwowy: Sylwia K.

Nagroda dla obecnych podatników:

Zwycięzcy: Elżbieta K., Magdalena W., Karol M., Mariusz C., Hubert D.

Rezerwowi: Małgorzata K., Mariusz W., Bogdan P., Małgorzata D., Krzysztof T.

Nagroda dla nowych podatników:

Zwycięzcy: Yyulia S., Jakub W., Aliaksiej P., Mateusz P., Kamil S.

Rezerwowi: Elżbieta K., Dariusz J., Iryna K., Iga K.-J., Anna B.

 

Więcej informacji na stronie internetowej loterii.

Powrót na początek strony