LećMy do Muzeum Zabawek i Zabawy

W niedzielę, 5 czerwca dziedziniec Muzeum zamieni się w pas startowy. Aeroklub Kielecki zaprezentuje szybowiec SZD-48 Jantar Standard. W programie wydarzenia ponadto warsztaty, konkursy i spotkania z członkami Aeroklubu Kieleckiego oraz Klubu Modelarstwa Sportowego, w tym z Maciejem Jaszke – pilotem i instruktorem samolotowym Aeroklubu Kieleckiego, absolwentem Szkoły Orląt w Dęblinie.

Start o godz. 11:00. Dziedziniec muzeum zamieni się w pas startowy, na którym pojawi się duża skrzydlata niespodzianka. Na zainteresowanych będzie czekał szybowiec, który zostanie udostępniony przez Aeroklub Kielecki. Także na dziedzińcu przeprowadzone zostaną warsztaty budowania papierowych modeli: proste samoloty do wystrzeliwania z gumy oraz lotnicze origami. Po wykonaniu własnych modeli, o godz. 11:30 i 13:30 będą mogły wystartować w konkursach na najdłuższe przeloty. 

O godz. 12:00 i 13:00 odbywać się będą spotkania z członkami Aeroklubu Kieleckiego oraz Klubu Modelarstwa Sportowego, w tym z Panem Maciejem Jaszke – pilotem i instruktorem samolotowym Aeroklubu Kieleckiego, absolwentem Szkoły Orląt w Dęblinie.  

Chętni przekonają się jak szybowiec wygląda w środku i co, do czego służy w kabinie pilota. Padnie odpowiedź na kluczowe pytanie: jak to się dzieje, że takie konstrukcje unoszą się w powietrzu?  

Atrakcje proponowane na dziedzińcu są bezpłatne. 

O godz. 14.30 i 15:00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na spotkanie z Sylwią Malinowską. Sylwia pracuje w muzeum, ma na koncie udziały w wystawach i konkursach modelarskich, gdzie była wielokrotnie nagradzana. W pracy muzealnej wykorzystuje doświadczenia związane z budową i malowaniem modeli. Opowie o historii lotnictwa przedstawionej na modelarskiej wystawie oraz przekaże cenne wskazówki jak rozpocząć własną przygodę modelarstwem, jak pielęgnować taką pasję i przezwyciężać różne wyzwania przy wykonywaniu własnych prac. Wytęp na ekspozycję i spotkanie z Sylwią Malinowską w cenie biletu do muzeum. 

“Wysokie loty – wystawa modelarska w 90 rocznicę zwycięstwa załogi Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge” to propozycja na miesiąc czerwiec w Muzeum Zabawek i Zabawy. Modele na wystawie są wykonane przez członków Klubu Modelarstwa Sportowego, ekspozycja modelarska będzie dostępna od 5 do 30 czerwca 2022 roku. Bilet wstępu na wystawę wynosi 5 zł.  

Działania Muzeum Zabawek i Zabawy wspierają Klub Modelarstwa Sportowego w Kielcach, Aeroklub Kielecki i LOT Flight Academy.

Piknik z modelarstwem w Muzeum Zabawek i Zabawy 

Powrót na początek strony