"Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego"

W Kielcach ruszyła XI edycja projektu pn. "Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego" i potrwa do 11 lipca br. W tym roku do udziału w programie zaproszona została młodzież z Winnicy (Ukraina) oraz Wilna (Litwa). Miejscem realizacji projektu są głównie Kielce oraz województwo świętokrzyskie.

 

Podczas blisko dwutygodniowego pobytu w Polsce blisko 50-osobowa grupa naszych rodaków oraz ich opiekunów będzie miała okazję doskonalić znajomość języka polskiego, poszerzać swoją wiedzę na temat historii Polski oraz zgłębiać tajniki kultury i uczestniczyć w codziennym życiu naszego miasta. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziane zostały: Konkurs Ortograficzny, Konkurs Recytacji Poezji Polskiej, III Konkurs Piosenki im. Iwony Koziei, Konkurs Plastyczny na najciekawszą „Kartkę z pozdrowieniami z XI LSKHiJP” im. Andrzeja Koziei, Konkurs Wiedzy o Polsce im. Jana Glinczewskiego, spacer naukowy po Kielcach śladami Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki, Muzeum Zabawek - Chłopska Szkoła Biznesu, wycieczka do Bałtowa, wizyta w Urzędzie Miasta Kielce.

 

W dniu 4 lipca br. (godz. 10.00), w sali sesyjnej Urzędu Miasta Kielce odbędzie się spotkanie młodzieży z przedstawicielami władz miasta. Dodatkową atrakcją dla uczestników będą bezpłatne zajęcia sportowe na pływalni „DELFIN”, udział w VI edycji DUB IT targi Tuningu i Modyfikacji Pojazdów TUNING & MOTORSPORT SHOW, realizowanej przez Targi Kielce, udział w Laurze Centralnego Okręgu Przemysłowego, które już 5 raz odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym - dziedziniec OMPiO. W tym roku najważniejszym jeżdżącym eksponatem będzie jedyny na świecie, odtworzony na bazie zachowanych, latami zbieranych oryginalnych części czołg Wojska Polskiego  - słynny 7 TP.

 

Organizatorzy przewidzieli dla naszych gości nie tylko klasyczne zajęcia z języka polskiego, ale również lekcje plenerowe organizowane w miejscach historycznych, głośne czytanie poezji i prozy polskiej.  Ciekawostką dla młodzieży będzie wizyta w studio Radia Kielce, gdzie z bliska przyjrzą się pracy dziennikarzy radiowych.

 

Organizatorem projektu jest Urząd Miasta Kielce we współpracy z Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach.

Powrót na początek strony