Letnie warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wakacyjne warsztaty "Pasjonujące zabawki". Zajęcia w każdym tygodniu odbywają się pod innym hasłem, każdego dnia na uczestników czekają różne atrakcje.

Zajęcia odbywać się będą w dniach od 6 do 30 lipca i przeznaczone są dla dzieci od 7 lat. Warsztaty potrwają 2 godziny od 11:00 – 13:00. Koszt udziału wynosi: 14 zł (warsztaty ze zwiedzaniem). Konieczna wcześniejsza rezerwacja: 41 343 37 06

 

Tydzień teatralny 6-9 lipca

06 lipca „W masce”

Dzieci podczas warsztatów pt. „W masce” samodzielne wykonają i udekorują maski teatralne. Krótka pogadanka przybliży ich historię, dodatkowo zostaną aktorami podczas ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych.

07 lipca „Cichy ruch”

Zajęcia „Cichy ruch” wyjaśnią rolę poszczególnych uczestników spektaklu. Dzieci wykonają ćwiczenia otwierające „Samuraj, maszyna”, zostaną również mimem – zagrają role bez słów.

08 lipca „Teatr kamiszibai”

„Teatr kamiszibai”- podczas warsztatów dzieci poznają historię japońskiego teatru obrazkowego, wykonają swój teatr ilustracji.

09 lipca „Tyci, tyci przedstawienie”

„Tyci, tyci przedstawienie” opowiemy o znanych teatrzykach „Tyci-tyci”dodatkowo dzieci wykonają swój własny teatrzyk i kuiełki.

 

Tydzień morski 13-16 lipca

13 lipca „Na morskim szlaku”

Razem z muzealnym kapitanem Muzeum zaprasza w daleki rejs! Uczestnicy warsztatów wypłyną na szerokie wody poznając morskie szlaki sławnego podróżnika Krzysztofa Kolumba. Dowiedzą się wiele ciekawostek o najsłynniejszym transatlantyku i przećwiczą dawne sposoby komunikacji wykorzystywane w podróżach. Na najmłodszych czeka także wyzwanie specjalne na koniec warsztatów ozdobią najsłynniejszy kielecki statek.

14 lipca „Ahoj majtkowie”

Na warsztatach dzieci przyjrzą się bliżej jak wyglądał dzień prawdziwego pirata. Dowiedzą się kto dowodził na pokładzie i jakie funkcję pełniła cała załoga statku. Przetestują wszystkie ukryte sprawności pirackie oraz dowiedzą się co należy zrobić i jak postępować, aby stać się prawdziwym rozbójnikiem morskim. Każdy z uczestników po przypieczętowaniu „Kodeksu pirata” otrzyma prawdziwą piracką chustę, którą ozdobi morskimi motywami.

15-16 lipca, dwudniowy cykl zajęć: ,"Latarnie morskie" i "Morskie stwory"

Lato i morze to dla wielu osób synonim udanych wakacji. Morze to źródło nieustających inspiracji, można być odkrywcą i badaczem. Zajęcia rozwijają kreatywność i ćwiczą małe rączki, tzw. małą motorykę, tak potrzebną w precyzyjnym wykonaniu różnych codziennych rzeczy.

"Latarnie morskie"

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z historią latarni morskich, stworzą też latarnie z masy papierowej według przygotowanych szablonów. Będzie je można ozdobić i pomalować według własnej inwencji.

"Morskie Stwory”

W Morskich głębinach żyje mnóstwo ciekawych stworów. Zajęcia opowiadać będą o morskich stworach – zarówno tych prawdziwych jak i fikcyjnych. Uczestnicy spróbują też wykonać własną wersję podwodnych stworów używając do tego m.in. materiałów z recyklingu. Ozdobione stwory będą mogły być zabawką jak również stanowić dekorację do dziecięcego pokoju.

 

Tydzień z animacją

20-23 lipca „Wyspa skarbów – warsztaty animacji filmowej”

Czterodniowy cykl warsztatów poświęcony animacji filmowej. Uczestnicy zapoznają się z historią i procesem tworzenia filmu animowanego. W każdym kolejnym dniu przedstawiona zostanie inna technika realizacji filmów (m.in. rysunkowej, wycinankowej, lalkowej). Za pomocą poznanych technik tworzona będzie animacja z żaglowcami, tajemniczą wyspą i skarbem w tle. Na zakończenie cyklu warsztatów prezentacja filmu na dużym ekranie.

 

Tydzień naukowy 27-30 lipca

27 lipca „Po liczbie i słowie…”

Mowa i umiejętność liczenia to główne czynniki sukcesów człowieka w podbijaniu świata. Dzięki nim ludzie mogą się od siebie uczyć, jak robić różne rzeczy i organizować życie społeczności. Uczestnicy zajęć przekonają się jak ważna jest skuteczna komunikacja. Jednym z zadań będzie też matematyczna gra planszowa. Opanowanie zasad pozwoli przećwiczyć ważne dla naukowców umiejętności. Własnoręcznie wykonaną planszę uczestnicy po spotkaniu zabiorą ze sobą i także później będą mogli ćwiczyć w domu.

28 lipca „Mały renowator”

Warsztatom będzie towarzyszyć zwiedzanie pracowni konserwatorskiej i krótkie zapoznanie się z zawodem renowatora. Uczestnicy będą mieć okazję poznać techniki i narzędzia pracy konserwatorów, a w części praktycznej samodzielnie wykonają i poddadzą renowacji szablonowe misie z tektury – wzorowane na muzealnych eksponatach. Dzieci będą mogły zabrać do domu wykonaną przez siebie pracę. Ponadto każdy z uczestników otrzyma dyplom Małego Renowatora.

29 lipca „Oszukać zmysły”

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do eksperymentalnego zbadania wszystkich swoich zmysłów. Uczestnicy na własnej skórze poczują i zapoznają się ze wszystkimi tajnikami pracy naszego mózgu poprzez różne doświadczenia, gry i zabawy.

30 lipca „Szalone laboratorium”

Czy wiesz jak wyglądało stare laboratorium – pracownia alchemika? W jakie sprzęty było wyposażone? Kim właściwie jest alchemik i czy dzisiaj możemy spotkać taką osobę w laboratorium? Na wszystkie pytania muzealnicy odpowiedzą na warsztatach pt. „Szalone laboratorium”

 

Teatr Kubuś warsztaty.jpg

Powrót na początek strony