Licytacje z sercem dla WOŚP. Lista fantów rośnie z każdym dniem

zdj. Mateusz Wolski

Liczy się każdy grosz! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31. W dniu finału, 29 stycznia ruszą zbiórki do puszek i większość licytacji. W Kielcach największe z nich odbędą się w Pałacyku Zielińskiego, na scenie na Rynku oraz w galeriach Echo i Korona. Codziennie pojawiają się darczyńcy, którzy przynoszą do sztabu WOŚP kolejne fanty. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki i lepszą terapię sepsy.

Fanty online

Miasto Kielce współpracuje z największym sztabem w mieście, który działa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, z którym jak co roku gra Echo Dnia. Na profilu 31. FINAŁ WOŚP - KIELCE - SZTAB #262 z każdym dniem rośnie lista fantów, które będą licytowane w dniu finału w kilku miejscach m.in. w Domu Środowisk Twórczych i scenie na Rynku, którą przygotowuje Miasto Kielce wraz z partnerami. Znamy już wstępny scenariusz wydarzeń i godziny licytacji - szczegóły poniżej. Pod młotek pójdą orkiestrowe gadżety i przedmioty przekazane na rzecz WOŚP. Wśród nich znajdą się ceramiczne serca, które powstały w pracowni Kieleckiego Centrum Kultury podczas akcji "Podziel się sercem". Serca z gliny wykonali m.in. zastępcy prezydenta Kielc Bożena Szczypiór, Agata Wojda i Marcin Chłodnicki. Niektóre z prac można już licytować na profilu - Licytacje KCK na rzecz WOŚP 2023

Miłośnicy podróży międzyplanetarnych do 31 stycznia mogą licytować  jedyny na świecie, a może i we Wszechświecie, Kosmiczny Fotel do Czytania. Ten unikatowy przedmiot przekazał na aukcję Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, a Miejska Biblioteka Publiczna wzbogaciła go o kilkadziesiąt książek SF i fantasy. Fotel można licytować TUTAJ

Po raz pierwszy, drugi, trzeci… sprzedane

W dniu finału o godzinie 17.00 w Pałacyku Zielińskiego ruszą licytacje największych fantów. Do wylicytowania m.in. vouchery, albumy, obrazy, fotografie, biżuteria, wieczór w Plotkarce, albo trzydniowy pobyt w apartamencie w Zakopanem. Jest też gratka dla filatelistów - kompletny bloczek znaczków pocztowych przedstawiających zatopienie krążownika Moskwa. Tę bezcenną pamiątkę od charkowskich strażaków przekazał na licytację Liwiusz Falak. Kielczanin w ubiegłym roku wylicytował wóz strażacki, a w ostatnich miesiącach zorganizował przekazanie Ukrainie 8 wozów strażackich z kompletnym wyposażeniem i pomocą humanitarną. Więcej na profilu - 31. FINAŁ WOŚP - KIELCE - SZTAB #262

Rynek zagra dla wszystkich

Znamy już wstępny scenariusz wydarzeń na scenie, która stanie na kieleckim Rynku. Od godz. 13.00 rozpoczną się próby, a o 14.00 wystartuje wielkie granie i licytacje. Wystąpią młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury „Zameczek”, a wieczorem kielecka formacja reggae Mayoroots. W przerwach koncertów licytowane będą fanty przekazane na WOŚP, m.in. "Maluch" Fiat 126p, który już trzeci raz będzie wspierać WOŚP. Rok temu wylicytowany został za kwotę 4000 zł.

Ponadto na Rynku stanie mobilne studio Radia Rekord, które na żywo będzie relacjonować wielkie granie w Kielcach. Natomiast o godzinie 20.00 zapraszamy na Rynek do wspólnego oglądania światełka do nieba.

Głośno będzie też w galeriach Echo i Korona. Występy, pokazy i licytacje rozpoczną się od godz. 13.00, a o 20.00 odbędą się pokazy laserów.

Scenariusz sceny na Rynku WOŚP 2023

13.00 - sound check zespołu MAYOROOTS

13.45 - przygotowanie sceny do koncertu

14.00 - start 31. Finału WOŚP

14.05 - Studio Piosenki EWITA MDK Kielce

14.25 - Licytacja i informacje o finale WOŚP na kieleckim Rynku

14.35 - Studio Piosenki EWITA MDK Kielce

14.55 - Licytacja z udziałem Straży Miejskiej

15.05 - Studio Piosenki MARZENIE MDK Kielce

15.25 - Licytacja z Radiem REKORD

15.40 - Studio Piosenki BOHO MDK Kielce

16.00 - Licytacja z udziałem Straży Pożarnej

16.05 - Zameczkowe Studio Piosenki DK ZAMECZEK Kielce

16.30 - Licytacja z udziałem zastępcy prezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego i dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Bartosza Stemplewskiego.

16.40 - Zameczkowe Studio Piosenki DK ZAMECZEK Kielce

17.00 - Licytacja

17.10 - Studio Piosenki MARZENIE MDK Kielce

17.40 - Licytacja główna, na której pod młotek pójdą najcenniejsze przedmioty, m.in. "Maluch" Fiat 126p.

18.00 - Studio Piosenki SAMI MDK Kielce

18.30 - Licytacja główna

18.45 - Studio Piosenki SAMI MDK Kielce

19.00 - Zespół MAYOROOTS – koncert

19.50 - Bogdan Wenta prezydent Miasta Kielce uroczyście zapowie "Światełko do Nieba"

20.00 - Światełko do Nieba - pokaz laserów

20.10 - kontynuacja licytacji

21.00 - zakończenie finału WOŚP 2023

Zdjęcia: Mateusz Wolski/KCK oraz 31. Finał WOŚP

Powrót na początek strony