Licytacje z sercem. Fanty dla WOŚP od kielczan i władz miasta

Licytacje to nieodłączny element finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ten już 29 stycznia. W Kielcach największe aukcje odbędą się w Pałacyku Zielińskiego o godz. 17:00 i na scenie na Rynku od godz. 14:00. Do wylicytowania będzie wielka liczba fantów, a wśród nich unikalny znaczek pocztowy „Dwa miasta – jedno serce. Kielce – Winnica” i ceramiczne serca przygotowane przez władze Kielc.

Dwa miasta – jedno serce

Miasto Kielce i prezydent Bogdan Wenta przekazują na licytację w Pałacyku Zielińskiego unikalny znaczek pocztowy poświęcony miastu Kielce. Pochodzi on z limitowanej serii znaczków pocztowych, kopert i pocztówek o nazwie „Bracia”. Pomysłodawcą wydania serii jest burmistrz Winnicy Serhij Morgunow. To wyraz wdzięczności dla miast, które od początku wojny Rosji z Ukrainą nieustannie wspierają Ukraińców, a zwłaszcza mieszkańców Winnicy. Na passe-partout oprawy znaczka swój podpis złożył prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Serca dla WOŚP

Na licytację w Pałacyku Zielińskiego trafią też ceramiczne serca przygotowane przez prezydenta Kielc Bogdana Wentę oraz jego zastępców Bożenę Szczypiór, Agatę Wojdę i Marcina Chłodnickiego. Fanty na rzecz WOŚP zostały wykonane w pracowni ceramicznej Kieleckiego Centrum Kultury podczas akcji "Podziel się sercem". Swoje prace wykonali też m.in. kieleckie radne Anna Kibortt, Katarzyna Czech-Kruczek i Joanna Litwin, dyr. Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura i dyrekcja KCK.    

Po raz pierwszy, drugi, trzeci… sprzedane

W dniu finału o godzinie 17.00 w Pałacyku Zielińskiego ruszy aukcja największych fantów. Do wylicytowania ok. 60 przedmiotów, m.in.: romantyczna kolacja w Baszcie "Plotkarka", roczny karnet na wszystkie imprezy organizowane przez Pałacyk w 2023 r., 61-letnia Skoda Octavia, koszulka Grzegorza Krychowiaka z autografem, kawa z Wojciechem Gąssowskim, Grzegorzem Lato czy Andrzejem Strejlauem. Poza tym są vouchery, albumy, obrazy, fotografie, biżuteria, albo trzydniowy pobyt w apartamencie w Zakopanem. Jest też gratka dla fanów piłki ręcznej. Do wylicytowania będzie srebrny medal Ligi Mistrzów zdobyty w czerwcu 2022 roku przez drużynę wówczas Łomża Vive Kielce. Będzie też coś dla filatelistów, oprócz znaczka „Dwa miasta – jedno serce. Kielce – Winnica”, na licytację trafił kompletny bloczek znaczków pocztowych przedstawiających zatopienie krążownika Moskwa. Tę bezcenną pamiątkę od charkowskich strażaków przekazał wolontariusz organizujący pomoc dla Ukrainy Liwiusz Falak.

Dom Środowisk Twórczych uruchomił stronę, na której zamieszcza przedmioty, jakie będą licytowane podczas WOŚP w Pałacyku na Finałowej Licytacji. Strona jest na bieżąco aktualizowana - www.wosp.smartside.pl

Warto śledzić profil 31. Finał WOŚP Kielce na Facebooku. Tam na bieżąco prezentowane są przedmioty, które trafią na kieleckie licytacje dla WOŚP.

Rynek zagra dla wszystkich

Licytacje dla WOŚP odbędą się też na Rynku. Wielkie granie i licytacje na wystartują o godz. 14.00. Na scenie przygotowanej przez Urząd Miasta wystąpią młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury „Zameczek”, a wieczorem kielecka formacja reggae Mayoroots. W przerwach koncertów licytowane będą fanty przekazane na WOŚP, m.in. "Maluch" Fiat 126p, który już trzeci raz będzie wspierać WOŚP. Rok temu wylicytowany został za kwotę 4000 zł.

Ponadto na Rynku stanie mobilne studio Radia Rekord, które na żywo będzie relacjonować wielkie granie w Kielcach. Wokół sceny i na ul. Sienkiewicza też przygotowano wiele atrakcji. Więcej na ten temat piszemy w artykule – Co będzie się działo podczas Finału WOŚP? Serca znów zabiją mocniej

Natomiast o godzinie 20.00 zapraszamy na Rynek do wspólnego oglądania światełka do nieba. Głośno będzie też w galeriach Echo i Korona. Występy, pokazy i licytacje rozpoczną się od godz. 14.00, a o 20.00 odbędą się pokazy Światełka do Nieba.

Scenariusz sceny na Rynku WOŚP 2023

13.00 - sound check zespołu MAYOROOTS

13.45 - przygotowanie sceny do koncertu

14.00 - start 31. Finału WOŚP z udziałem prezydenta Kielc Bogdana Wenty i dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Bartosza Stemplewskiego

14.05 - Studio Piosenki EWITA MDK Kielce

14.25 - Licytacja i informacje o finale WOŚP na kieleckim Rynku

14.35 - Studio Piosenki EWITA MDK Kielce

14.55 - Licytacja z udziałem Straży Miejskiej

15.05 - Studio Piosenki MARZENIE MDK Kielce

15.25 - Licytacja z Radiem REKORD

15.40 - Studio Piosenki BOHO MDK Kielce

16.00 - Licytacja z udziałem Straży Pożarnej

16.05 - Zameczkowe Studio Piosenki DK ZAMECZEK Kielce

16.30 - Licytacja z udziałem zastępcy prezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego i dyr. WSzZ Bartosza Stemplewskiego

16.40 - Zameczkowe Studio Piosenki DK ZAMECZEK Kielce

17.00 - Licytacja

17.10 - Studio Piosenki MARZENIE MDK Kielce

17.40 - Licytacja główna, na której pod młotek pójdą najcenniejsze przedmioty, m.in. "Maluch" Fiat 126p

18.00 - Studio Piosenki SAMI MDK Kielce

18.30 - Licytacja główna

18.45 - Studio Piosenki SAMI MDK Kielce

19.00 - Zespół MAYOROOTS – koncert

19.50 - Bogdan Wenta prezydent Miasta Kielce uroczyście zapowie "Światełko do Nieba"

20.00 - Światełko do Nieba - pokaz laserów

20.10 - kontynuacja licytacji

21.00 - zakończenie finału WOŚP 2023

zdj. Mateusz Wolski/KCK i UM Kielce

Powrót na początek strony