Łukasz Syska pierwszym wiceprezydentem Kielc

8 maja prezydentka Agata Wojda powołała swojego pierwszego zastępcę. Został nim Łukasz Syska, kielczanin, który ma doświadczenie zarówno w pracy w administracji rządowej, jak również w sektorze otoczenia biznesu. Był również przedsiębiorcą.

I to właśnie idea łączenia dwóch światów – biznesu i administracji przyświecać będzie pracy wiceprezydenta na rzecz rozwoju miasta. Jak zapowiedział Łukasz Syska, priorytetem jest uzbrojenie i otwarcie nowych terenów inwestycyjnych. – Będzie wymagało to zaangażowania biznesu w partnerstwo publiczno-prywatne – powiedział wiceprezydent. Dodał, że w najbliższym czasie władze będą chciały odbyć rozmowy ze spółkami kolejowymi w kontekście zmiany otoczenia kieleckiego dworca PKP.

Jak poinformowała Agata Wojda, do czasu powołania pozostałych wiceprezydentów Łukasz Syska zajmował się będzie obszarem, za który odpowiadała dotąd poprzednia wiceprezydent. 

Łukasz Syska urodził się w 1981 r. w Kielcach. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania polityką energetyczną i klimatyczną na Collegium Civitas w Warszawie. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora w Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o., a następnie Fundacji Rozwoju Przemysłu. W latach 2008-2015 pełnił funkcję pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego ds. polityki rozwoju. Jest specjalistą od pozyskiwania i rozliczania środków unijnych, posiada ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie dla sektora publicznego i prywatnego.

Powrót na początek strony