Magdalena Nowaczek nominowana na stanowisko dyrektora DK "Zameczek"

Prezydent Kielc Bogdan Wenta powołał Magdalenę Nowaczek na stanowisko dyrektora Domu Kultury „Zameczek”. Pracę rozpocznie w czwartek, 3 listopada 2022 roku. Magdalena Nowaczek dotychczas pracowała w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie jako instruktor zajęć wokalnych i współorganizator imprez, a także jako specjalista ds. marketingu. Na stanowisku dyrektora DK „Zameczek” zastąpi Teresę Wołczyk-Rosołowską, która kierowała placówką przez 28 lat.

- Gratuluję Pani Dyrektor objęcia powierzonego stanowiska i życzę wielu udanych inicjatyw. Jestem przekonany, że Pani wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z ogromną odpowiedzialnością i kreatywnością, przełoży się na znakomite efekty działalności Domu Kultury „Zameczek” - powiedział prezydent Kielc. - Jednocześnie dziękuję Pani Teresie Wołczyk-Rosołowskiej za wieloletnią pracę i zaangażowanie w kształtowanie kulturalnych postaw dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich pasji - dodał Bogdan Wenta.

Magdalena Nowaczek wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Domu Kultury „Zameczek”, ogłoszony przez Prezydenta Kielc. Warunki, które musieli spełnić kandydaci, to m.in. posiadanie wykształcenia w jednej z dziedzin związanych z działalnością placówki jak: kulturoznawstwo, kierunki artystyczne i zarządzanie kulturą, a także minimum pięcioletni staż pracy, w tym trzy lata na stanowisku kierowniczym. Ważnym elementem rekrutacji było ukończenie podyplomowych studiów, kursów i szkoleń związanych z zarządzaniem kulturą, zasobami ludzkimi i prowadzeniem projektów unijnych. 

- Zaczynam nową pracę, z którą wiążę duże nadzieje. Bardzo bym chciała, aby Dom Kultury „Zameczek” pod moim kierownictwem był miejscem otwartym, żeby było w nim mnóstwo dzieci i młodzieży. Zależy mi na tym, aby był miejscem rozpoznawalnym na kulturalnej mapie Kielc. Będę chciała wykorzystać swoje biznesowe doświadczenie i na różnego rodzaju projekty starać się o dotacje z Ministerstwa Kultury czy Unii Europejskiej  – powiedziała Magdalena Nowaczek. 

Nowa dyrektor DK „Zameczek” podkreśla, że ma wiele pomysłów na funkcjonowanie placówki. - Na pewno nie chciałabym zaprzepaścić tego co zbudowała Pani dyrektor Teresa Wołczyk-Rosołowska. Festiwal „Scena dla Ciebie” jest jednym z takich wydarzeń, które będę kontynuować. Liczę na dobrą współpracę z zespołem „Zameczku”. Uważam, że za każdym sukcesem stoją ludzie, i ja stawiam na ludzi, na nowoczesność i na rozwój – powiedziała nowa dyrektor „Zameczka”.  

Wśród nowych przedsięwzięć Magdalena Nowaczek wymieniła m.in. festiwal piosenki im. Wojtka Stachurskiego, wydarzenia w plenerze np. „Białe Noce” i wystawy. – Chciałabym wyjść z propozycją zajęć i spotkań dla seniorów, a także dla rodziców z dziećmi, żeby mogli przychodzić do „Zameczka”, bo takich miejsc brakuje w Kielcach - powiedziała Magdalena Nowaczek. 

Magdalena Nowaczek jest wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach, laureatką wielu konkursów piosenki, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Nadal pracuje jako wokalistka.

- Zaczynałam w MDKu, ale gdy ukończyłam 18 lat rozpoczęłam lekcje śpiewu w „Zameczku”. Miałam również tutaj wielu przyjaciół. My wszyscy znaliśmy się, byliśmy świetną grupą młodych artystów. MDK i „Zameczek” od zawsze były moim drugim domem i teraz historia zatacza koło – wracam - powiedziała nowa dyrektor „Zameczka”.  

Nowa dyrektor ukończyła studia magisterskie i podyplomowe na kierunkach: Pedagogika ze specjalnością opiekuńczo-wychowawczą i resocjalizacją, Ekonomia ze specjalnością „Menadżer kultury”, Politologia ze specjalnością „Dziennikarstwo”.

Do tej pory pracowała w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie jako instruktor zajęć wokalnych i współorganizator imprez, a także jako specjalista ds. marketingu w firmie działającej na rynku poligraficznym. Ukończyła kilka kursów z zakresu nauki śpiewu. Wzięła udział w projektach muzycznych „Chicholudki” (bajka muzyczna dla dzieci) oraz „Pasja Świętokrzyska”.

 

Powrót na początek strony