Maj miesiącem profilaktyki. Konferencja i festyn dla mieszkańców

Przed nami XXI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. W tym roku tematem przewodnim obchodów będzie wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Organizatorzy przygotowali szereg działań profilaktycznych i warsztatów przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców w Kielcach i regionie. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. konferencja naukowa na kieleckim uniwersytecie oraz festyn rodzinny w Parku Miejskim.

W lokalne obchody Dni Profilaktyki corocznie aktywnie włączają się: Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce oraz Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, Katedra Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

XXI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki rozpoczną się w piątek 10 maja konferencją naukową pn. „Odporne dzieci – odporna młodzież. Rola profilaktyków i wychowawców w niestabilnym świecie”, połączoną z Galą Ogólnopolskiej Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2023 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK. Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube. Link do transmisji będzie dostępny na stronach internetowych organizatorów.

Ważnym punktem programu będzie również „Festyn Profilaktyczny”, który odbędzie się w niedzielę 19 maja w godz. od 12 do 17 w Parku Miejskim im. S. Staszica. Dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych i klubów młodzieżowych z Kielc zaprezentują swoje umiejętności artystyczne i plastyczne. Będą konkursy, tańce integracyjne, malowanie twarzy i wyplatanie kolorowych warkoczyków oraz darmowa wata cukrowa i popcorn.

Ponadto będzie można przekonać się, jak ciężko jest osobie pod wpływem alkoholu przejść po torze przeszkód, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz skorzystać z porad pracowników Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, Stowarzyszenia MONAR lub Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów RAJ.

Powrót na początek strony