Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny rozkwita na wiosnę i zaprasza gości do odwiedzin. Otwarcie naszej „zielonej” atrakcji turystycznej już 1 maja. Będą warsztaty, gra terenowa, kiermasz roślin i ognisko. Od 1 do 3 maja bilety do Ogrodu Botanicznego kupimy w specjalnej cenie 2 zł.

Spacer po ogrodzie to jedna z propozycji na spędzenie długiego weekendu majowego. Dla zwiedzających Ogród otworzy bramy o godz. 10:00 w poniedziałek, 1 maja. Ogród będzie czynny do 18:00.

- Na majówkę przygotowaliśmy dla naszych gości sporo atrakcji, będą warsztaty ogrodnicze, zajęcia o owadach zapylających, kiermasz roślin i ognisko. Zapraszamy do odwiedzania nas przez cały sezon, bo ogród zmienia się każdego tygodnia i rozkwita w różnych kolorach – mówi Katarzyna Socha, kier. Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Majówka w Ogrodzie Botanicznym,  1 maja

 • warsztaty ogrodnicze „Siejemy dla zapylaczy”- 12:00 i 15:00 (dedykowane dzieciom/ limit miejsc – 25 osób/decyduje kolejność zgłoszeń na podstawie kart pobranych z kasy/deszczochron przy Różance)
 • warsztaty Instytutu Dizajnu oraz strefa gier i zabaw Muzeum Zabawek i Zabawy -11:00 -14:00 (duży deszczochron/bez zapisów)
 • „Owadzie ciekawostki” – warsztat z naukowcami z UJK – 11:00 i 14:00 (wszystkie grupy wiekowe/limit miejsc – 25 osób/decyduje kolejność zgłoszeń na podstawie kart pobranych z kasy)
 • oprowadzanie po Ogrodzie z przewodnikiem – 12:00 i 15:00 (zbiórka przy kasie)
 • gra terenowa z rebusami (dedykowana dzieciom lub rodzinom/karty do gry do pobrania w kasie)
 • ognisko (prowiant we własnym zakresie)
 • kiermasz roślin
 • kawiarnia „Wesoła Kafka”

W pozostałe dni majówki: 2 i 3 maja dostępne będą następujące atrakcje:

 • gra terenowa z rebusami (dedykowana dzieciom lub rodzinom/karty do gry do pobrania w kasie)
 • kiermasz roślin
 • kawiarnia „Wesoła Kafka”

 - W zeszłym roku w ogrodzie powstały dwie nowości i myślę, że w tym sezonie będą lepiej wyglądać, lepiej się prezentować, bowiem nasadzane rośliny były dosyć małe – mówi Katarzyna Socha.

Wśród ogrodniczych ciekawostek można będzie podziwiać rabaty w kształcie kontynentów. Każdy z nich jest odwzorowany innym kolorem poprzez rośliny tam zastosowane.

Natomiast w Ogrodzie Śródziemnomorskim możemy podziwiać charakterystyczne dla tamtego klimatu rośliny. Przy kamiennym murku stworzono kącik relaksu, a całość aranżacji dopełniają ozdobne dzbany i kamienne donice. Oprócz tego w ogrodzie posadzono zioła, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale również obdarzają odwiedzających przyjemnymi aromatami.

- Zaplanowaliśmy w tym sezonie również zajęcia edukacyjne, są one w czwartki i w piątki. To trzy rodzaje warsztatów, plus spacer do wyboru. Warto się zapisywać, sprawdzać na naszej stronie, bo są to ciekawe tematy, dotyczące owadów zapylających, pracy ogrodnika oraz zbioru ziół – dodaje Katarzyna Socha.

Ogród Botaniczny w maju, we wrześniu oraz w październiku będzie czynny od 10:00 do 18:00, z kolei w czerwcu, lipcu i w sierpniu od 10:00 do 20:00. Należy pamiętać, że brama zamykana jest na godzinę przed zamknięciem Ogrodu.

W poniedziałki obiekt jest zamknięty dla ruchu turystycznego, wówczas odbywają się prace organizacyjne i gospodarcze na terenie Ogrodu.

Powrót na początek strony