Małe art w Punkcie Promocji Kielc

Prace Anny Ewy Kosińskiej z cyklu pt. „Sikorki” wypełniły przestrzeń Galerii Dworzec 17.30, w Punkcie Promocji Kielc na kieleckim Dworcu Autobusowym. Gościem wernisażu był prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W wydarzeniu udział wziął również Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta i Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Autorka - Anna Ewa Kosińska, jest kielczanką, absolwentką kieleckiego „Plastyka”. Inspiracje do swoich obrazów, które maluje farbami akrylowymi, czerpie z natury. Swoje obrazy od niedawna przenosi, także na przedmioty użytkowe, np.: poduszki, szale czy chusty.

Jej prace znane są w całym kraju.

- Malarstwo od zawsze było moją pasją i uwielbiam dzielić się nią z innymi, dlatego dziękuję całemu zespołowi Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Dziękuje, że mogę tu być, jest mi niezmiernie miło - podkreślała artystka.

Motywem przewodnim wystawy są sikorki, zarówno jako ptaki, jak i kobiece postacie. Zdaniem autorki sikorka nazywana jest ptakiem prawdy, będąc jednocześnie symbolem komunikacji, szczerości, radości i współuczestnictwa.

Otwarciu wystawy, towarzyszył występ artystyczny Anny Kulczyckiej.

Powrót na początek strony