Mali architekci wielkich miast. Propozycja na weekend

Spotkanie z architekturą, projektowanie własnego miasta i inauguracja szlaku architektury Franciszka Ksawerego Kowalskiego – takie atrakcje będą czekać na gości już w niedzielę, 26 czerwca. Muzeum Zabawek i Zabawy wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Kielc oraz Wydziałem Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Kielce zaprasza na niezwykłe warsztaty.

Na trzech olbrzymich makietach (160x160), każda w innym układzie urbanistycznym, będzie można przy wykorzystaniu między innymi 500 drewnianych klocków zaprojektować własne miasto. Warto pamiętać, że miasto musi uwzględniać różne potrzeby mieszkańców m.in. kulturalne, wypoczynkowe czy mieszkaniowe.

Budowa będzie poprzedzona kilkoma zdaniami wstępu o ważnych funkcjach architektury. Plany wykonane mogą być różnymi technikami plastycznymi, do dyspozycji oprócz klocków będzie m.in. filc, bibuła i plastelina.

Placówka liczy, że kreacja dziecięca nie przejdzie bez echa i będzie inspirować zawodowych architektów.

Dodatkowo, a właściwie równolegle nastąpi swoista inauguracja szlaku architektury Franciszka Ksawerego Kowalskiego, która stała się inspiracją do spotkania z projektowaniem. Zainteresowani będą mogli wyruszyć z Krzysztofem Myślińskim z Muzeum Historii Kielc o 11:00 lub 12:00 śladem dzieł Franciszka Ksawerego Kowalskiego.

Na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy będą dostępne również inne atrakcje, a wśród nich multimedialna prezentacja obiektów architektonicznych projektowanych przez Franciszka Ksawerego Kowalskiego przygotowana przez Muzeum Historii Kielc.

Dodatkowo kolorowa atrakcja dla najmniejszych architektów, ale to już niespodzianka. Warto obserwować Kielce, bo MZiZ przygotowało kilka nietypowych „zachęcaczy".

Biała Noc, piątek, 24 czerwca

Muzeum Zabawek i Zabawy udostępnia bezpłatnie ekspozycję w ramach Święta Kielc 24 czerwca od godziny 20:00 do 23:00. Na dziedzińcu w trakcie imprezy goście będą mogli poznać i wypróbować kilka zabaw dawnych. Do takich rozrywek nie był potrzebny prąd, a jedynie proste drewniane akcesoria.

A2_plakat(1).jpg