Maseczki i żele do dezynfekcji w kiosku Kiebabczego

Kolporter udostępnił marce Regioszulki, działającej w ramach Kieleckiego Parku Technologicznego, tzw. kiosk Kiebabczego. Od wczoraj firma sprzedaje tam maseczki wielorazowego użytku oraz żele i płyny do dezynfekcji.

- Środki osobistej ochrony, takie jak maseczki, płyny dezynfekujące to dziś artykuły pierwszej potrzeby, stale poszukiwane na rynku. Dlatego też zdecydowaliśmy się udostępnić tzw. kiosk Kiebabczego firmie Regioszulki, która chce w nim sprzedawać właśnie tego rodzaju produkty. Oczywiście nie jest to typowo kioskowy asortyment, jesteśmy jednak przekonani, że sytuacja z jaką mamy obecnie do czynienia wymaga niestandardowych rozwiązań. Dlatego z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy inicjatywę Kieleckiego Parku Technologicznego i zdecydowaliśmy się udostępnić kiosk na wyłączność firmie Regioszulki – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – Nie bez znaczenia był również dla nas fakt, że sprzedawane w kiosku maseczki i żele są produkowane w Kielcach, przez nasze rodzime firmy.

W kiosku Kiebabczego sprzedawane są bawełniane maseczki wielorazowego użytku, z filtrami - białe oraz z nadrukiem, a także żele do rąk i płyny do dezynfekcji. Producentem maseczek jest firma Regioszulki, a środków dezynfekcyjnych - spółka Chemlab, również działająca w Kieleckim Parku Technologicznym.

- Pan Jakub z Regioszulki, podczas jednej z rozmów zastanawiał się w jaki jeszcze sposób może ułatwić mieszkańcom Kielc dostęp do ich zakupu. Wspomniał wtedy o kiosku Kebabczego na Rynku - mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. - Ponieważ jedną z naszych funkcji jest łączenie partnerów biznesowych, postanowiliśmy pomóc pośrednicząc w kontakcie między firmami. Cieszymy się, że skutecznie - dodaje.

- Jesteśmy regionalnym producentem maseczek, które powstają w Kieleckim Parku Technologicznym. Do tej pory sprzedaż odbywała się tylko w internecie, dzisiaj wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozpoczynamy dystrybucję naszych maseczek na kieleckim Rynku - mówi Jakub Waszak, właściciel Regioszulki.

Stojący w kieleckim Rynku kiosk Kiebabczego to wierna replika secesyjnego kiosku z początków XX wieku.  Pierwowzór został uruchomiony na kieleckim rynku w 1910 r. przez Zenona Kiebabczego i działał aż do 1946 r. Inicjatorem odtworzenia historycznego kiosku był Rafał Zamojski ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje. Pomysł spodobał się firmie Kolporter, która zdecydowała się na sfinansowanie budowy kiosku i zleciła ją pracowni stolarskiej Karola Gołąbka z Mąchocic Kapitulnych.

Oryginalny kiosk został otwarty w grudniu 2017 r.