Medale dla zawodniczek i zawodników NOSANU Kielce

Aż 11 medali, w tym 5 złotych, zawodniczek i zawodników NOSANU Kielce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard – Łódź 2023. Zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i rekordowa liczba punktów w Systemie Współzawodnictwa Sportowego. Najlepszą juniorką okazała się Izabella Jońska, najlepszym juniorem młodszym Michał Wiech.

Fantastyczny, fenomenalny, rewelacyjny – taki zestaw słów idealnie pasuje do tego czego dokonali zawodniczki i zawodnicy Nosanu Kielce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard- Łódź 2023.

Zawody odbyły się od 30 kwietnia do 3 maja br. w klubie Frame w Łodzi, gdzie na 26 stołach przez 5 dni o medale walczyło najlepszych 94 zawodników z 13 województw i 32 klubów. Przez blisko 50 godzin rozegrano prawie 400 pojedynków, czyli ok. 2 tys. partii. Zawodnicy wbijali do łuzy bile ponad 25 tysięcy razy.  

Ekipa z Kielc liczyła na medale, jednak wynik jaki osiągnęła przerósł chyba najśmielsze oczekiwania. Najmłodsi wychowankowie klubu wywalczyli w rozgrywkach aż 11 medali. Co więcej, aż pięć z nich lśni w kolorze złota, trzy są ze srebra, a dwa mają kolor brązu.

Tytuł najlepszej juniorki starszej wywalczyła Izabella Jońska, która zdobyła komplet dwóch złotych medali w 8 bil i 9 bil. W grupie juniorów młodszych najlepszym zawodnikiem został Michał Wiech, który zdobył trzy medale w tym dwa złote (9 bil i 10 bil) i jeden srebrny (14). W tej samej grupie kolejny złoty medal dołożył Jakub Chrobot (8 bil).

Dwa tytuły wicemistrza Polski wywalczył w grupie juniorów starszych Jeremi Nowak (8 bil i 14). Brązowe medale zawisły również na piersiach Adama Pałczyńskiego (8 bil) oraz najmłodszego w ekipie, debiutującego w mistrzostwach Jakuba Hajduka (14).

Gdy to do tego dołożymy srebrny krążek w grach drużynowych daje nam to 11 medali i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Zespół Nosanu Kielce zwyciężył również w klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego zdobywając rekordową liczbę 67 punktów. 

Co bardzo istotne w większości przed zawodnikami jeszcze kilka lat gry w grupie juniorów, a kolejne nowe pokolenie już trenuje w Klubie oraz w klasach bilardowych. Widać, że  systematyczna i ciężka praca przynosi spodziewane efekty.

Ogromne gratulacje należą się dla wszystkich zawodników jak również dla całego sztabu szkoleniowego na czele z Markiem Karlikowskim, któremu pomagają: Marek Marcinkowski, Maciej Życiński, Karol Skowerski i Katarzyna Wesołowska. Podziękowania kierujemy do wszystkich kibiców oraz wspierających rozwój kariery naszych najmłodszych: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyska Federacja Sportu, Nosan, Kieleckie Centrum Bilardowe oraz Partnerów Stowarzyszenia.

Źródło: Nosan Kielce

Powrót na początek strony