Miasto Kielce na Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie

W dniach 2-3 września 2021 r. w Sopocie odbywa się 11 edycja konferencji Forum Rynku Nieruchomości. Coroczne spotkanie branży nieruchomości  organizowane jest przez firmę Nowy Adres S.A., która jest największym i jednym z najbardziej uznanych organizatorów konferencji o tematyce biznesowo-nieruchomościowej w Polsce.

Zaproszenie na scenę FRN przyjęło blisko stu wybitnych analityków i praktyków rynku nieruchomości, naukowców, przedstawicieli ogólnopolskich stowarzyszeń oraz samorządowców, między innymi: prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich Grzegorz Kiełpsz, redaktor naczelny miesięcznika „Forbes” Paweł Zielewski, główny ekonomista centrum analitycznego Polityka Insight dr Adam Czerniak. Miasto Kielce jest jednym z partnerów tego wydarzenia.

Jutro, 2 września, Prezydent Kielc Bogdan Wenta będzie prelegentem niezwykle ważnego panelu: „Cel - odbudowa zasobu. Jak sprawić, aby samorząd stał się istotnym uczestnikiem rynku mieszkaniowego?”, podczas którego omówione zostaną tematy:

Co musi się zdarzyć, aby tempo odtwarzania zasobu komunalnego było adekwatne do potrzeb? Sytuacja zasobów mieszkaniowych miast i realne problemy.
Zmiany w prawie, nowe plany i formy współpracy z deweloperami. Czy „lokal za grunt” ma szasnę pobudzić miejskie inwestycje? Dlaczego żadna strona nie czuje się szczęśliwa?
Planowanie przestrzenne – czy to wciąż bariera dla rozwoju inwestycji mieszkaniowych? Likwidacja WZiZT z perspektywy polityki przestrzennej i mieszkaniowej samorządu.
Jak usprawnić współpracę na styku deweloperzy – samorządy? Dlaczego tak trudno wyważyć interesy każdej ze stron.

Wraz z  Prezydentem Kielc w panelu weźmie udział Prezydent Sopotu – Jacek Karnowski, Prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak oraz Zastępca Prezydenta Warszawy - Michał Olszewski. Moderatorem panelu będzie dr Adam Czerniak, kierownik Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, główny ekonomista w centrum analitycznym Polityka Insight.

Konferencje z cyklu "Forum Rynku Nieruchomości" to przede wszystkim miejsce, które umożliwia nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń w czasie konferencyjnych paneli oraz rozmów kuluarowych.

W programie konferencji dwa dni intensywnych spotkań i debat na temat zmian na rynku nieruchomości, a wśród nich m.in. zagadnienia dotyczące podaży i popytu na powierzchnie biurowe i magazynowe po ponad roku funkcjonowania w warunkach pandemicznych, rynku mieszkaniowego pierwszej połowy 2021 roku, inwestowania w nieruchomości w postcovidowej rzeczywistości.

Kielce_srebrny_sponsor.png