Miasto Kielce rozpoczyna proces otwierania żłobków i przedszkoli

Po zgłoszeniu gotowości przez dyrektorów placówek oraz informacjach przekazanych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, Prezydent Miasta Kielce, Bogdan Wenta podjął decyzję o otwarciu części placówek oświatowych i opiekuńczych.

 

W dniu 12 maja 2020 roku (wtorek) otwarte zostaną następujące placówki:

  • Żłobki samorządowe - nr 5, 12, 13, 15, 17 oraz "Uśmiech Malucha" na os. Na Stoku (wszystkie)
  • Przedszkola Samorządowe - nr 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 13, 14, 16, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 40, 43.

 

W przypadku przedszkoli, które nie zostały wskazane na powyższej liście, kontynuowane są prace związane z ich kompleksowym przygotowaniem do wymogów sanitarnych.

Oddziały przedszkolne w Szkołach Podstawowych (tzw. zerówki), ze względu na bardzo małe zainteresowanie rodziców, pozostają zamknięte.

- Od tygodnia prowadziliśmy działania, by wypełnić zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, celem przygotowania placówek na bezpieczne przyjęcie dzieci. Podjęliśmy decyzję o otwarciu tych miejsc, gdzie dyrektorzy zgłosili pełną gotowość do pracy. W przypadku placówek, które przedstawiły choćby drobne braki, dajemy sobie czas na ich uzupełnienie. Dlatego ich otwarcie nastąpi w późniejszym czasie - informuje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Decyzje dotyczące otwierania kolejnych żłobków i przedszkoli będą publikowane w kolejnych komunikatach.

 

Przydatna informacja dla rodziców:

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał również tym rodzicom, którzy mimo otwarcia przedszkola lub żłobka nie zdecydują się na posłanie do niego dziecka z powodu stanu epidemii.

Resort rodziny zapowiedział, że do 24 maja zostaje wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli i szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

Powrót na początek strony