Miasto Kielce uhonorowane podczas 16. edycji Smart City Forum

W środę, 31 maja we Wrocławiu odbyła się Gala Smart City, podczas której nagrodzone zostały osobowości i przedsięwzięcia, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miasta realizujące tę ideę. W wydarzeniu udział wziął prezydent Kielc Bogdan Wenta, który odebrał nagrodę przyznaną dla Kielc.

Miasto Kielce w kategorii miast od 100 tys. do 300 tys. mieszkańców zostało uhonorowane za konsekwentne, wieloletnie działania w obszarze wdrażania innowacyjnych rozwiązań począwszy od Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej pozwalającego na kompleksowe wsparcie procesów np. inwestycyjnych, środowiskowych, przez portal Idea Kielce służący udostępnianiu informacji, danych oraz partycypacji społecznej aż po jeden z pierwszych w Polsce systemów klasy Business Intelligence wraz z opracowaniem dashboardów menadżerskich. Poza wdrażaniem narzędzi cyfrowych miasto wdraża rozwiązania organizacyjne m.in. jedno z pierwszych w Polsce Biur Smart City oraz edukacyjne – szkolenia dla dzieci, młodzieży, studentów, ale również seniorów z zakresu wykorzystania geoportalu i danych.

Smart City Forum to jedyny w Polsce kongres o tematyce smart city, który od wielu lat cieszy się dużą frekwencją uczestników zarówno w formule tradycyjnej, jak i hybrydowej czy online. To unikatowe forum z tradycjami, które cieszy się poparciem samorządów, biznesu oraz podmiotów naukowych. Miejsce spotkań, gdzie miasta różnej wielkości uczą się wzajemnie od siebie jak wdrażać innowacje, przekazują sobie zdobyta wiedzę oraz doświadczenia.

Powrót na początek strony