Miasto Kielce z wyróżnieniem za platformę Idea Kielce

Miasto Kielce zdobyło wyróżnienie w konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2022” w kategorii „Miasta będące siedzibami władz wojewódzkich” za przedsięwzięcie „Idea Kielce – Miasto dla ludzi”.

Na konkurs organizowany przez Związek Miast Polskich wpłynęło 39 wniosków z 31 miast: 18 wniosków z miast i gmin miejsko-wiejskich, 8 - z miast na prawach powiatu oraz 13 - z miast będących siedzibami władz województw.

Na podstawie ocen ekspertów Komisji Konkursowej wyłoniono finalistów konkursu - 30 przedsięwzięć (przesłanych z 24 miast), które uzyskały powyżej 60 punktów: 11 wniosków z miast i gmin miejsko-wiejskich, 8 z miast na prawach powiatu oraz 11 z miast będącymi siedzibami władz województw.

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 3 miastom tytuł laureata konkursu, 10 miastom wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne. Nagrodą dla laureatów oraz specjalnego wyróżnienia jest wyjazd studyjny do Norwegii dla 2 przedstawicieli, a dla wyróżnionych – wyjazd dla jednej osoby z miasta.

Nagrodzeni i wyróżnieni odebrali statuetki, dyplomy i nagrody podczas uroczystej gali w Tarnowie.

Wśród laureatów znalazły się miasta Tychy, Lublin i Wrocław. Wyróżnienia trafiły do Kielc, Niepołomic, Starachowic, Zduńskiej Woli, Ostrowa Wielkopolskiego, Gliwic, Siemianowic Śląskich, Częstochowy, Poznania, Łodzi oraz Gdańska (wyróżnienie specjalne).

Konkursy to jedna z wielu inicjatyw ZMP, które mają na celu stworzenie wartościowej platformy wymiany i promocji innowacyjnych doświadczeń i praktyk, ułatwiających rozwiązywanie złożonych problemów miast i lepsze zaspokajanie potrzeb ich mieszkańców.

14. edycja konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2022 - Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie” odbywa się w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Liderem projektu jest Związek Miast Polskich, a partnerami są: Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych KS, Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz OECD. Operatorem Programu jest natomiast Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Powrót na początek strony