Miasto planuje wybudowanie wind przy przejściu podziemnym

Miasto Kielce planuje wybudowanie wind przy przejściu podziemnym między ul. Sienkiewicza, Żelaznej i Mielczarskiego. Z punktu widzenia mieszkańców Kielc, w tym tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jest to bardzo ważna inwestycja.

Działania podejmowane przez ratusz są również kolejnym krokiem do odnowienia dworca PKP i jego najbliższego otoczenia.

- Poprzez dobry dialog ze spółką PKP PLK w ostatnich miesiącach, uzgodniliśmy już treść porozumienia oraz podzieliliśmy koszty inwestycji budowy parkingu nad torami dworca kolejowego. Przetarg wyłaniający wykonawcę dokumentacji ma być przeprowadzony przez PKP PLK, a środki na sfinansowanie części kosztów miasta pochodzić będą z kwot wcześniej planowanych na udział w programie "Strzelnica w każdym powiecie" - mówi prezydent Bogdan Wenta.

Włodarz miasta przekonuje również, że uzgodniono z właścicielem torowiska, czyli spółką PKP S.A., tytuł prawny do dysponowania gruntem w celu budowy parkingu nad torowiskiem stacji. Budowa parkingu ma korespondować z modernizacją linii kolejowej nr 8 między Warszawą a Krakowem, za co odpowiada spółka PKP PLK oraz modernizacją budynku dworca, za którą odpowiada PKP S.A.

- Z naszej strony podjęliśmy działania celem usprawnienia dojścia do obiektu. W chwili obecnej jest to ogromny kłopot dla osób niepełnosprawnych, seniorów, ale również młodych rodziców z dziećmi. Przejścia nie są dostosowane do ich potrzeb - dodaje prezydent Kielc.

W projekcie zmian w uchwale budżetowej, która dziś trafi pod obrady Rady Miasta, miasto zapisało kwotę 30 tys. zł na opracowanie koncepcji budowy wind przy przejściu podziemnym. Kolejnym krokiem będzie realizacji inwestycji.