Miasto szuka wykonawcy, który wybuduje windę w rejonie ul. Sienkiewicza

Został ogłoszony przetarg na dostawę i montaż windy w rejonie ul. H. Sienkiewicza wraz z wykonaniem niezbędnych robót montażowo-budowlanych. Termin składania ofert upływa 29 kwietnia 2024 roku. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 250 dni od daty zawarcia umowy.

Winda ułatwiająca dostęp do przejścia podziemnego m.in. osobom z niepełnosprawnościami, starszym, rodzicom z wózkami czy turystom z bagażami, ma powstać po południowej stronie wejścia tunelu. Zadanie obejmie dostawę i montaż windy osobowej, wykonanie szybu i nadszybia widny, budowę dojścia do tunelu podziemnego wraz z przebiciem ściany tunelu, wykonanie instalacji elektrycznej m.in. zasilania windy, oświetlenia, monitoringu oraz przyłącza do kanalizacji deszczowej, odtworzenie nawierzchni pasa drogowego i przywrócenie zieleni po zakończeniu robót budowlanych.

Na budowę widny zabezpieczono w miejskim budżecie na 2024 rok środki w wysokości blisko 650 tys. zł.

Docelowo Miasto Kielce planuje realizację jeszcze dwóch wind – jednej w okolicach przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Żelaznej oraz jednej w rejonie ul. Mielczarskiego. Jeżeli pojawią się możliwości pozyskania zewnętrznego dofinansowania na realizację pozostałych dwóch wind miasto o takie wystąpi.

Przetarg nieograniczony - dostawa i montaż windy w rejonie ul. Henryka Sienkiewicza w Kielcach wraz z wykonaniem niezbędnych robót montażowo-budowlanych.

Powrót na początek strony