Miasto współorganizatorem Magicznego Zakończenia Wakacji na Kadzielni

Dobra wiadomość dla miłośników muzycznych i kabaretowych widowisk. Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji zostaje w Kielcach, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia. Tegoroczna impreza wzbogacona będzie filmami promującymi Kielce.

29 sierpnia odbędzie się koncert z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, które wystąpią w konkursie na Przebój Lata! RMF i Polsatu. Wystąpią też gwiazdy z zagranicy. Dzień później odbędzie się Świętokrzyska Gala Kabaretowa, którą poprowadzi Kabaret Skeczów Męczących.

Dwudniowa impreza, wspierana w ubiegłych latach przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, miała od tego roku zniknąć z kalendarium widowisk w pięknej scenerii Amfiteatru Kadzielnia, ale zostanie zorganizowana przy współpracy Miasta oraz miejskich jednostek - Targów Kielce, Wodociągów Kieleckich i Kieleckiego Centrum Kultury. Poinformował o tym na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Uczestniczyli w niej ponadto: Kabaret Skeczów Męczących, Konrad Smuga - reżyser Festiwalu, Andrzej Mochoń -  prezes Targów Kielce, Beata Pawłowska - Skarnik Miasta, Augustyna Nowacka - dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, Sławomir Stachura - dyrketor Kancelarii Prezydenta.

Zaangażowanie finansowe Miasta w Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji  wyniesie 100 tys. zł. Targi Kielce oraz Wodociągi Kieleckie przekażą na organizację wydarzenia po 150 tys. zł. Festiwal finansują ponadto w znacznej części stacje RMF i Polsat oraz wpływy ze sprzedaży biletów.

Zdaniem reżysera widowiska, sumując widzów  transmisji oraz powtórek, to ubiegłoroczną edycję obejrzało nawet 5 mln widzów.