Miejska Biblioteka Publiczna uruchomiła Książkomat na Dworcu

Książkomat zlokalizowany na Dworcu Autobusowym w Kielcach już działa. Dzięki niemu, o każdej porze dnia możliwe jest odebranie wypożyczonych książek. Urządzenie zostało zakupione w ramach projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Książkomat działa na zasadzie paczkomatu. Czytelnik może przez internetowy katalog filii nr 7 oraz filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach wybrać interesującą go pozycję i później odebrać w dowolnym momencie, także poza godzinami pracy biblioteki czy w weekendy.

- Gdy książka jest już dostępna, na podany numer telefonu wysyłana jest wiadomość SMS o możliwości odbioru. Czytelnik ma na to 48 godzin – informuje Łukasz Pająk, kierownik Mediateki.

Co ważne, do uruchomienia Książkomatu przyczynili się sami mieszkańcy. Projekt zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- To pokazuje, że mieszkańcy mają wpływ na swoje otoczenie w różnych obszarach, także w obszarze czytelnictwa. Ta lokalizacja również jest dogodna, ponieważ można przed wyruszeniem w drogę zabrać ze sobą wybraną książkę – uważa Marcin Chłodnicki, zastępca Prezydenta Kielc.

Aby skorzystać z nowoczesnej metody wypożyczania książek, wystarczy posiadać kartę biblioteczną oraz złożyć zamówienie przez katalog on-line. Książkomat posiada 43 schowki.

- Bardzo się cieszymy, bo to jest kolejny element poszerzania naszej oferty czytelniczej – przekonuje Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Uruchomienie Książkomatu było również okazją do przekazania, na ręce dyrektor MBP w Kielcach, nagrody dla mediateki w konkursie Innowacyjny Samorząd, organizowanym przez Serwis Samorządowy PAP. „Poczytalnia na dVoRcu” otrzymała wyróżnienie w kategorii Gminy Miejskie.

Powrót na początek strony