Mieszkańcy Kielc pomogli namierzyć stojaki rowerowe i miejsca dla niepełnosprawnych. Znamy zwycięzców konkursów

Prawie tysiąc zgłoszeń wpłynęło w dwóch miejskich konkursach edukacyjnych – „Namierzamy stojaki rowerowe” oraz „Zoom na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych”. Mieszkańcy Kielc wskazywali lokalizacje przez aplikację mobilną „ulepszaMY Kielce”.

Oba konkursy były przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Kielc, którzy w dniu zgłoszenia mieli skończone 13 lat.

W przypadku pierwszego konkursu zadaniem uczestników było wskazywanie stojaków rowerowych w ogólnodostępnej przestrzeni miasta. Od 18 stycznia do 8 marca wpłynęło 471 poprawnych zgłoszeń. Osoby, które zgłosiły najwięcej miejsc do zaparkowania rowerów otrzymają hulajnogi elektryczne:

1. Pan Marcin Adamczyk -  260 zgłoszeń.
2. Pan Sebastian Durlej - 142 zgłoszenia.
3. Pani Paulina Kowalska - 38 zgłoszeń.

W konkursie dodatkowo nagrodzone zostały także trzy kieleckie szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach, ul. Jurajska 7.
• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach, ul. Leopolda Staffa 7.
• Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach, ul. Łanowa 68.

Wszystkie placówki otrzymają stojaki rowerowe. Więcej na portalu Idea Kielce

W drugim konkursie przez aplikację „ulepszaMY Kielce” należało wskazać miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach konkursu wpłynęło 510 poprawnych zgłoszeń. Zwycięzcy otrzymają tablety multimedialne:

1. Pan Marcin Adamczyk -  260 zgłoszeń.
2. Pan Grzegorz Momot - 93 zgłoszenia.
3. Pani Paulina Kowalska - 61 zgłoszeń.

Więcej na portalu Idea Kielce

Konkursy realizowane są w ramach projektu „System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 nagrodzonego w konkursie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.

Fundusz Spójności POMOC TECHNICZNA.jpg