Miłośnicy fantastyki opanują Park Miejski w Kielcach

Wikingowie, szturmowcy Imperium oraz sympatyczne „futrzaki” - te i wiele innych fantastycznych postaci będzie można spotkać w dniach 28-29 sierpnia w Parku Miejskim w Kielcach. Stowarzyszenie Sabat Fiction zaprasza wszystkich kielczan na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction - Fest!

- Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany miejsca imprezy - mówi Piotr Nawrotek, prezes Stowarzyszenia Sabat Fiction. - Dotychczasowe odsłony odbywały na Targach Kielce, jednak w tym roku - z uwagi na pandemię - postanowiliśmy zorganizować wydarzenie na świeżym powietrzu. Park Miejski w Kielcach oraz Muszla koncertowa były naturalnym wyborem - dodaje pomysłodawca kieleckiego festiwalu.

Pomimo nowej lokalizacji na uczestników Sabat Fiction-Fest będą czekały fantastyczne atrakcje: turnieje gier planszowych, rozgrywki e-sportowe, koncerty muzyczne oraz prelekcje poświęcone literaturze, filmom i komiksom.

Nie zabraknie też gości specjalnych. Zaproszenie Sabat Fiction-Fest przyjęli m.in. Paweł Staszczak (rekonstruktor i YouTuber), Klub Historyczny Hird (odtwarzający życie i obyczaje wikingów) oraz Legion 501 (odtwarzający postacie z „Gwiezdnych Wojen”. Nie zapomniano też o miłośnikach muzyki - na scenie w parkowej Muszli zaprezentują się między innymi zespoły 4Szmery (najlepszy coverband AC/DC w Europie) i Lovaż.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Dokładny program imprezy można znaleźć na stronie internetowej https://www.sabatfiction-fest.pl/

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony