Mistrzostwa Polski w Bilard – Kielce 2022 oficjalnie rozpoczęte!

W Hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja tegorocznych Mistrzostw Polski w Bilard. Stolica województwa świętokrzyskiego aż do 16 grudnia będzie mekką sportu bilardowego. – Dziś oczy całego świata bilardowego zwrócone są na Kielce – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

W uroczystej inauguracji uczestniczyli zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, dyr. Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura i z-ca dyr. Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Grzegorz Sowiński. 

Przypomnijmy, że w ramach Mistrzostw Polski w Bilard uczestniczki oraz uczestnicy występują w trzech odmianach: 8-bil, 9-bil oraz 10-bil i w każdej z nich można zdobyć złoty medal. To jedna z najlepiej obstawionych krajowych imprez w historii, bowiem przy stole zobaczymy między innymi aktualnego mistrza świata Wojciecha Szewczyka i wicemistrza świata Wiktora Zielińskiego.

W rozgrywkach bierze udział też drugi zawodnik ostatnich zawodów Pucharu Świata, Daniel Macioł, czy wreszcie mistrzów Europy: Karola Skowerskiego, Tomasza Kapłana (obaj Nosan Kielce), Mieszka Fortuńskiego i Konrada Juszczyszyna, jak również Mateusza Śniegockiego. Oczywiście oprócz wymienionych w walce o medale liczyć się będą: obrońca tytułu mistrza Polski w 8-bil Sebastian Batkowski, drużynowi mistrzowie Europy Radosław Babica i Mariusz Skoneczny, czy aktualny mistrz świata juniorów Szymon Kural. Wśród pań głównymi faworytkami są aktualna mistrzyni Europy Oliwia Zalewska oraz mistrzyni Polski Monika Ząbek.

– Te zawody są wyjątkowe, bo mamy okazję zobaczyć całą bilardową śmietankę, nie tylko Polski, czy Europy, ale całego świata. To najlepsi z najlepszych, dlatego oczy ludzi z każdego zakątka globu spoglądają teraz na Kielce, aby zobaczyć najlepszy bilard w wykonaniu polskich sportowców – zaznacza Grzegorz Kędzierski.

Mistrzostwa Polski w Bilard będą trwać do 16 grudnia. Transmisja ze wszystkich spotkań dostępna jest na stronie internetowej https://tvsports.pl. Rywalizację najlepszych z najlepszych można tez oglądać na żywo w Hotelu Binkowski w Kielcach. Wstęp bezpłatny.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty.

Akcja wsparta m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego i Miasta Kielce. 

Fot. Maciej Urban

Powrót na początek strony