Mistrzowski recital. Kamil Pacholec wydał debiutancki album

Kamil Pacholec na okładce debiutanckiego albumu
Kamil Pacholec - Pianist/fb

W grudniu 2022 roku ukazał się debiutancki album pochodzącego z Kielc, wybitnego pianisty Kamila Pacholca. Płyta zatytułowana „Kamil Pacholec. Piano recital”, jest już dostępna w portalach streamingowych oraz wybranych księgarniach. Album zawiera utwory Fryderyka Chopina, Aleksandra Skriabina, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Michała Dobrzyńskiego.

Dla finalisty 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, ubiegły rok był czasem intensywnej pracy, kolejnych wyzwań i sukcesów. Pod koniec sierpnia 2022 roku, Kamil Pacholec rozpoczął naukę w amerykańskiej uczelni – Frost School of Music at the University of Miami. Jego kalendarz wypełniły liczne koncerty w kraju i zagranicą. Koncertował m.in. w Londynie oraz w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W programie jego recitalu poświęconego pamięci Artura Rubinsteina znalazły się utwory Bacha, Albeniza i Chopina. Występ młodego artysty swoją obecnością uświetniły córki Mistrza - panie Eva i Alina Rubinstein.

Kamil Pacholec wystąpił również podczas wielu wydarzeń muzycznych w Polsce m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, a także w swoich rodzinnych stronach na Festiwalu „Chopinowskie Inspiracje” w Kielcach i Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.  

Młody pianista w kalendarzu na rok 2023, ma już zaplanowane pierwsze koncerty. W lutym wystąpi w Miami, w marcu w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 23 marca wystąpi w Filharmonii Berlińskiej z Sinfonie Orchester Berlin. W programie koncertu utwory Fryderyka Chopina -  I koncert fortepianowy e-moll, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur.

 zdjęcia pochodzą z profilu - Kamil Pacholec - Pianist

Powrót na początek strony