Młody szachista wicemistrzem Polski

Maciej Krawiec z klubu LUKKS Kielce został srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski Chłopców do lat 8 w Szachach Klasycznych, które w dniach 2 do 7 maja odbywały się w Poroninie w województwie małopolskim.

Startując w swojej kategorii wiekowej, Maciej zdobył 7 z 9 punktów, ustępując zwycięzcy zaledwie połową punktu. - Nasz zawodnik rozegrał większość partii w sposób bardzo dojrzały, za co przez kilka dni z rzędu był odznaczany przez wybitne postacie szachowe dodatkowymi medalami. Ponadto już po 6 rundach (same zwycięstwa) było wiadomo, że Maciek przekroczy normę i uzyska swoją wymarzoną II kategorie - informuje Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy Kielce.

Maciej regularnie trenuje szachy w klubie LUKKS Kielce pod okiem trenera Jarosława Bem. Mimo że gra w szachy stosunkowo krótko tj. niecałe półtora roku w swojej karierze uzyskał już tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w 2022 roku w swojej kategorii wiekowej.

W marcu 2023 roku grając na pierwszej szachownicy w drużynie LUKKS Kielce, poprowadził ją do zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Młodzików. We wrześniu 2023 roku Maciej wystąpi na Mistrzostwach Europy w Szachach Klasycznych, które odbędą się w Rumunii.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że województwo świętokrzyskie czekało na srebrny medal Mistrzostw Polski rodowitego zawodnika aż 15 lat. Poprzednio w 2006 roku (srebro do lat 18) i w 2008 (srebro do lat 20) zdobył pochodzący ze świętokrzyskiego Wojciech Moranda posiadający od 2009 roku tytuł arcymistrza.

Powrót na początek strony