Młodzi artyści na festiwalu „Scena dla Ciebie”. Happysad gwiazdą wieczoru

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza na koncert finałowy 24. Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Wystąpi 21 wokalistów oraz dwa zespoły wokalno-instrumentalne. Młode talenty z Kielc i regionu świętokrzyskiego zaprezentują się 2 grudnia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Happysad.

W pierwszej części koncertu wystąpią młodzi finaliści, których oceni profesjonalne jury. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody w tym główna nagroda Grand Prix, którą otrzyma najlepszy wykonawca, uznany za Osobowość Sceniczną 24. edycji Festiwalu „Scena Dla Ciebie 2022”, ufundowana przez Prezydenta Miasta Kielce. W drugiej części wieczoru wystąpi zespół Happysad.

Bilety na Koncert Finałowy „Scena dla Ciebie” z udziałem gwiazdy wieczoru czyli zespołu Happysad do nabycia w DK Zameczek w cenie 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje pod tel. 41 367 63 01 lub drogą mailową na adres - sekretariat@zameczek-kielce.pl.

Eliminacje odbyły się w tym roku w Domu Kultury „Zameczek”, w dniach 21-23 października oraz 14 października w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tegorocznych finalistów festiwalu wyłoniło jury w składzie: Katarzyna Lisowska, Aleksandra Gronek-Piotrowska, Piotr Restecki, Paulina Picheta, Marek Kawiorski i Aneta Ozga-Mazur. Komisja podczas eliminacji wzięła pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, muzykalność uczestnika oraz ogólny wyraz artystyczny. Do Koncertu Finałowego, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 17:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach jury zakwalifikowało 23-ech wykonawców.

Festiwal „Scena dla Ciebie” został zainicjowany przez dyr. DK „Zameczek” Teresę Wołczyk-Rosołowską. Na przestrzeni ponad 20 lat zmienił swój zasięg i formułę, obecnie uczestniczą w nim młodzi, utalentowani wokaliści i zespoły z naszego miasta i regionu. Festiwal dla wielu uczestników stał się szansą ich artystycznego rozwoju. 

Plakat

Powrót na początek strony