Młodzi artyści z międzynarodowymi sukcesami

Klaudia Kiczor, Aleksandra Pięta i Zosia Ściegienny z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach zdobyły laury na III Międzynarodowym Festiwalu Kolędy Polskiej „Leć, kolędo, leć!”.

Organizatorami Festiwal było Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy na Ukrainie.

Tegoroczny festiwal odbył się w formie mieszanej: online (artyści z zagranicy) oraz offline z udziałem niewielkich grup z Ukrainy np. z: Odessy, Chmielnickiego, Żytomierza i oczywiście Winnicy. Miejscem koncertu była główna scena Filharmonii Winnickiej.

Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem zespołów muzycznych i solistów z Polski. Poza reprezentacją Kielc swoje umiejętności online prezentowali przedstawiciele: Szczecina, Tomaszowa Lubelskiego, Łukowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kędzierzyna- Koźla oraz innych miast i miejscowości), Litwy (Soleczniki) z Ukrainy (Tarnopol, Szarogród, Połonne, Luboml, Browary i Kamieniec Podolski). Uczestniczyło w nim 50 zespołów i solistów - łącznie 266 osób w formie online, a około 60 zaprezentowało się na scenie.

Trzy uczennice Studia Piosenki GA-GA Grażyny Budziasz działającego w MDK Kielce osiągnęły ogromne sukcesy podczas Festiwalu. Klaudia Kiczor w kategorii 4-9 lat oraz Aleksandra Pięta w kategorii dorośli 18+ zdobyły dwa pierwsze miejsca, a Zosia Ściegienny w kategorii dzieci 10-13 lat zajęła drugie miejsce.

 

 

Powrót na początek strony