Młodzi bilardziści NOSANU Kielce najlepsi

W rozegranych w miniony weekend w Dębicy międzynarodowych zawodach 4. East European Championships, wzięło udział 6 bilardzistów Nosanu Kielce, którzy w pięknym stylu zdominowali rywalizację. Start zawodników został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Kielce i Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zwycięzcą został Michał Wiech (Nosan Kielce), pokonując w finale Dominika Homzę (Green Club Gdańsk) 5-3. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Chrobot, a tuż za podium na 5 pozycji sklasyfikowany został Jakub Hajduk. Teraz młodzi bilardziści przygotowują się do Mistrzostw Polski Juniorów, które za 2 tygodnie rozpoczną się w Łodzi.

Natomiast w poniedziałek, 17 kwietnia w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się inauguracja XVII sezonu Świętokrzyskiej Ligi Młodzieżowej „Świętokrzyskie Gra w Bilard”. W tym sezonie w ramach akcji przewidziano turnieje, spotkania z mistrzami i pokazy trików bilardowych. - Gościem pierwszego turnieju był mistrz Europy juniorów Michał Wiech, który jeszcze dwa lata wcześniej rywalizował w tych rozgrywkach, a dzisiaj należy do najlepszych zawodników w Europie. Jest też kolejnym doskonałym przykładem, że system rywalizacji i szkolenia prowadzony w województwie świętokrzyskim przynosi spodziewane efekty - mówi Grzegorz Kędzierski, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

W zawodach zaliczanych do XVII edycji Ligi Młodzieżowej wzięło udział ponad 50 najlepszych młodych zawodniczek i zawodników z ULKS Orły Bodzentyn, UKS Orlęta Bilcza, UKS Jeziorko, SP1 Jedynka Kielce, UKS Kostomłoty, Nosan Kielce i UKS Miłek Wiślica.