Młodzi i utalentowani przejęli scenę dla siebie

Poznaliśmy laureatów 24. edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Wydarzenie artystyczne organizowane przez Dom Kultury Zameczek promuje Miasto Kielce i region świętokrzyski. W piątkowy wieczór na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentowali się młodzi artyści z różnych zakątków naszego województwa. Gościem specjalnym wydarzenia był Zespół Happysad.

W tym roku do wielkiego finału zakwalifikowało się 23 wykonawców. Ich prezentacje oceniło jury w składzie: Monika Urlik, Katarzyna Lisowska, Piotr Restecki, Artur Wijata, Grzegorz Sowiński, Magdalena Nowaczek oraz Aneta Ozga-Mazur.

W każdej kategorii przyznano nagrody w tym główną nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Kielce.

Wyniki 24. edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”

GRAND PRIX

Za Osobowość Sceniczną 24. edycji Festiwalu „Scena Dla Ciebie 2022” uznano Zespół Maryland z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W kategorii WOKALIŚCI (12-15 lat) nagrody otrzymali:

I miejsce Joanna Orłowicz

II miejsce Daria Malicka

III miejsce Maja Janowska

W kategorii WOKALIŚCI (16-19 lat) nagrody otrzymali:

I miejsce Aleksandra Gąska

II miejsce Marika Kowalska

III miejsce Wioletta Kwapisz

W kategorii WOKALIŚCI (20-24 lata) nagrody otrzymali:

I miejsce Bartosz Chudzicki

II miejsce Jakub Korban

W kategorii Zespoły wokalno-instrumentalne:

II miejsce Zespół Jaśmin

Wyróżnienia:

Patrycja Siewierska

Karolina Latos

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym prezydenta Kielc.