Młodzi piłkarze ręczni KS VIVE Kielce wygrali II edycję turnieju „7 w Kielcach”

Podczas drugiej edycji turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” w trakcie trzech dni zmagań rozegrano 32 mecze na dwóch kieleckich halach sportowych. Juniorzy Młodsi rywalizowali w hali MOSiR, przy ul. Krakowskiej 72. Z kolei Juniorzy w hali NLO SMS ZPRP w Kielcach, przy ul. Jagiellońskiej 90.

W kategorii Junior Młodszy zwyciężyli, po zaciętej walce, podopieczni trenerów: Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza. Z kolei w kategorii Junior ich starsi koledzy, trenujący pod okiem Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły zdominowali zawody i nie dali rywalom żadnych szans.

Udział w zawodach wzięło 12 drużyn – w sumie blisko 200 uczestników – z Kielc, województwa świętokrzyskiego – Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego, a także z Polski – Legnicy, Opola, Tarnowa, Białej Podlaskiej, Łodzi. Do Kielc zawitali znani trenerzy, a na trybunach kieleckich hal spotkać można było m.in. znane osobistości, a także gwiazdy piłki ręcznej – zarówno te obecne, jak i te sprzed lat – Arkadiusza Moryto, Mariusza Jurasika, Grzegorza Tkaczyka, Krzysztofa Palucha.

Zwycięskie zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali sprzęt sportowy oraz odzież marki MIZUNO. Organizatorem wydarzenia było kieleckie  Stowarzyszenie „KORONA”, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, KKM „Wena” oraz A Press. Honorowy patronat nad turniejem objął Bogdan Wenta, prezydent Miasta Kielce.