Młodzież z Ukrainy w Kielcach

Na zaproszenie Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego Kielce odwiedzi młodzież pochodząca z obwodu winnickiego, której rodziny zostały poszkodowane w trakcie prowadzonej na terenie Ukrainy operacji antyterrorystycznej. Młodzież wraz z opiekunami przebywać będzie w naszym mieście przez dwa dni 22 i 23 lipca (niedziela i poniedziałek), później spędzi czas w innych miejscach Województwa Świętokrzyskiego, realizując program przygotowany przez Urząd Marszałkowski.

 

W intensywnym programie wizyty zostały przewidziane m.in.: zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki, Muzeum Zabawek i Zabawy, a także wizyta w dwóch dużych obiektach kieleckiego Geoparku – w Centrum Geoedukacji na terenie dawnego kamieniołomu na Wietrzni oraz w Ogrodzie Botanicznym. Jednym z punktów wizyty w poniedziałkowe południe, będzie spotkanie uczestników wycieczki w Ratuszu z Zastępcą przeydenta Kielc Andrzejem Sygutem.

W tym roku Kielce i Winnica obchodzą jubileusz 60. lat współpracy. Pierwsza umowa o partnerstwie podpisana została na poziomie władz regionalnych w 1958 r. Na przestrzeni ostatnich 15 lat kooperacja naszych miast stawiana jest jako wzór partnerskich relacji samorządów Polski i Winnicy.

Powrót na początek strony