Młodzieżowa Rada Miasta +. Spotkanie w „Śniadku”

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach odbyło się spotkanie promujące nową inicjatywę skierowaną do młodych pod nazwą MRM+. W ramach projektu powstanie grupa młodych osób, która będzie działała w ścisłej współpracy i na zasadach partnerskich z Młodzieżową Radą Miasta Kielce, która obecnie jest w połowie kadencji.

Z uczniami i dyrekcją kieleckiego „Śniadka” spotkała się prezydentka Kielc Agata Wojda, Kamil Stanos, dyrektor Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Kielce oraz dwójka przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Kielce: Hanna Adamczyk z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach i Hubert Brzeziński z Zespołu Szkół im. Juliusza Verne'a w Kielcach.

- Cieszymy się, że tutaj jesteście, bo to oznacza, że chcecie się angażować w rozwój Kielc. Razem z Młodzieżową Radą Miasta Kielce szukamy osób, które są ciekawe swojego najbliższego otoczenia, którym chce się działać, rozwijać swoje pasje, umiejętności, poszerzać swoje horyzonty. Chcemy stworzyć w Kielcach społeczność młodych osób, a także zupełnie nową przestrzeń dla Was – mówiła do licealistów prezydentka Agata Wojda.

- Młodzieżowa Rada Miasta Kielce jest w połowie IV kadencji i dlatego chcemy dać nowy impuls do działań tej grupy. Potrzebujemy nowej energii. Inicjatywa MRM+ ma być takim krokiem i społecznością, która będzie z nami działała na zasadach partnerskich i jak równy z równym. Nabór trwa. Czekamy na zgłoszenia osób w wieku 14-26 lat - zaznacza Kamil Stanos, dyrektor Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Kielce.

Podobne spotkania odbyły się już w kilku kieleckich liceach. Nabór do MRM+ trwa do końca października. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.