Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, czyli Magiczny Festiwal w Ogrodzie

Świetna zabawa i tysiące gości. Ogród Botaniczny w sobotę, 2 lipca zaprosił mieszkańców i turystów na Magiczny Festiwal. To część pierwszego w historii Kielc GeoFestiwalu, który zainaugurował w czerwcu Kadzielnia Sport Festiwal. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych. O rozrywkę zadbały miejskie instytucje oraz partnerzy projektu „Kielce Raj dla dzieci”.

Na terenie ogrodu na odwiedzających czekały występy artystyczne i cyrkowe, pokazy popularnonaukowe, warsztaty garncarskie, zielarskie czy robienia lizaków. Kielecki ogród przemienił się w magiczną, kolorową krainę pełną atrakcji dla całych rodzin. Za sprawą tancerzy z Kieleckiego Teatru Tańca w ogrodzie zrobiło się owocowo, warzywnie i... bajkowo. Artyści przeszli w barwnym korowodzie w strojach ze spektaklu "Alicja w Krainie Czarów", a następnie zaprezentowali się na scenie. Ponadto tancerze przedstawili widowisko taneczno-muzyczne pt. „Legenda o Hilarym Mali” przy dźwiękach muzyki Studium Instrumentów Etnicznych (Grupa SIE).

Na scenie ogrodu botanicznego prezentowali się młodzi artyści m.in. z Klubów Wolna Strefa oraz Szkoły Tańca KTT. Alejkami przeszedł kolorowy marsz mażoretek z Chmielnika, a na stoisku Zamku Królewskiego w Chęcinach można się było dowiedzieć o legendzie królowej Bony. Goście mogli zagrać np. w grę „W chłopskiej zagrodzie” przygotowanej przez Muzeum Wsi Kieleckiej czy obejrzeć pokazy naukowe przygotowane przez Energetyczne Centrum Nauki KPT. Uczestnicy sobotniej imprezy mogli wziąć udział również we wspólnym ognisku.

Powrót na początek strony