Modernizacja sygnalizacji na alei IX Wieków Kielc. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z pracami na skrzyżowaniu al. IX Wieków Kielc/Nowy Świat/Pelca konieczne będzie wyłączenie sygnalizacji świetlnej od godzin porannych w sobotę, 18 marca do końca weekendu. W tym czasie wymieniane będą maszty sygnalizatorów świetlnych w obrębie chodników.

Modernizacja sygnalizacji świetlnej na wskazanym skrzyżowaniu odbywa się w ramach budowy Inteligentnego Systemu Transportowego w Kielcach. Aktualnie prowadzone są prace na kilkunastu skrzyżowaniach.

ITS obejmie ponad 60 skrzyżowań, na których zostaną zamontowane kamery do analizy ruchu w mieście oraz systemy detekcji pojazdów. W przypadku kilku skrzyżowań inwestycja zakłada bardziej zaawansowaną przebudowę. Celem powstania systemu autonomicznego sterowania sygnalizacjami świetlnymi jest poprawa funkcjonowania komunikacji zbiorowej, w taki sposób, by autobusy przejeżdżały przez skrzyżowania w płynny sposób. Zaplanowano też uruchomienie centrum sterowania ruchem, które mieści się w Centrum Komunikacyjnym przy ul. Czarnowskiej. 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 31 mln 700 tys. zł. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach”, współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 2 Nowoczesna Infrastruktura Transportowa, Działania 2.1 Zrównoważony Transport Miejski.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony