MOPR organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy

Potrzebna jest przede wszystkim żywność długoterminowa, chemia gospodarcza, artykuły higieniczne i artykuły dziecięce. Dary można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przy ul. Studziennej 2.

- W związku z trudną sytuacją uchodźców z Ukrainy kielecki MOPR ogłasza zbiórkę darów rzeczowych dla osób potrzebujących, które od 24 lutego przekroczyły granicę naszego kraju – informuje Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W ramach zbiórki przyjmowane będą:

Żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, makaron, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, płatki kukurydziane, mleko UHT, słodycze, dżemy, miód, soki owocowe w kartonach.

Chemia gospodarcza: płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, płyny odkażające do WC.

Artykuły higieniczne: żele do mycia, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, szczotki do włosów, grzebienie, podpaski, papier toaletowy itp.

Artykuły dziecięce: pampersy, chusteczki nawilżane, płyny do mycia, oliwki, kostki, mleko modyfikowane w proszku, proszki do prania dla dzieci.

- Zbieramy również nowe koce, śpiwory i ręczniki. Nie zbieramy używanej odzieży – podkreśla Magdalena Gościniewicz.

Dary rzeczowe można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Studziennej 2 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.      

Powrót na początek strony